Категорія
Новини
Дата

У США можуть вперше конфіскувати кошти підсанкційного російського бізнесмена і спрямувати їх на відбудову України

Прокуратура США може конфіскувати $5,4 млн, які належать російському бізнесменові Костянтину Малофєєву, який перебуває під санкціями. Суддя виніс рішення, яке відкриває шлях для потенційного використання коштів для відновлення України, пише Reuters.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Рішення окружного судді США Пола Гардефе у федеральному суді Манхеттена стало першою ухвалою про конфіскацію активів російського бізнесмена відтоді, як у 2022 році Міністерство юстиції створило цільову групу, націлену на союзників президента Росії Володимира Путіна після вторгнення в Україну.
  • Президент США Джо Байден наприкінці 2022 року підписав закон, що дає змогу Міністерству юстиції передавати деякі конфісковані активи Державному департаменту для допомоги Україні. Законодавство США обмежує використання урядом конфіскованих активів.
  • Влада США звинуватила Малофєєва, власника православного телеканалу «Царьград ТБ», у фінансуванні сепаратистів у Криму, який Росія анексувала у 2014 році.
  • Малофєєв, який заперечує фінансування сепаратистів, потрапив під санкції Вашингтона у 2014 році та звинувачений у порушенні санкцій у 2022 році. Вважається, що він перебуває на волі в Росії.
  • Ендрю Адамс, голова оперативної групи Міністерства юстиції з KleptoCapture, заявив минулого місяця, що перші конфісковані кошти можуть бути переведені в Україну найближчим часом. «Ці суми мізерні в порівнянні з ціною катастрофи, завданої Росією народу та землі України, але внесок важливий», – сказав Адамс.
  • Прокурори заявили в судових документах наприкінці минулого року, що вони мали право заморозити гроші на рахунку Малофєєва в денверському Sunflower Bank, оскільки він намагався перевести їх діловому партнеру в порушення санкцій США.
  • Оперативна група KleptoCapture тимчасово захопила активи інших олігархів, у тому числі яхту вартістю $300 млн, але ще не отримала наказу про їхню остаточну конфіскацію.

Контекст

Вартість реконструкції та відновлення в Україні у вересні минулого року оцінювалася Україною, Брюсселем і Світовим банком майже у $350 млрд. Необхідна сума з того часу тільки збільшилася, оскільки щотижневі ракетні та безпілотні атаки Росії завдавали шкоди критично важливій цивільній інфраструктурі, такій як електростанції й житлові будинки.

3 січня премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду повідомив, що збитки, завдані Україні внаслідок війни, перевищують $700 млрд.

Президент Європейської ради Шарль Мішель закликав продовжити переговори про використання конфіскованих активів російського центрального банку на суму $300 млрд для відновлення України, оскільки масштаби руйнувань зростають. Раніше Європейська комісія запропонувала перевести активи у фонд, де ними можна було б керувати задля отримання прибутку. Нині держави – члени Європейського Союзу мають законні повноваження тимчасово використати активи російського центрального банку на суму не менше €33,8 млрд для оплати відновлення України.

За останніми даними, 27 країн ЄС повідомили про замороження близько €20,3 млрд ($22 млрд) російських активів, які перебувають під санкціями, при цьому Італія, Ірландія, Франція, Іспанія, Німеччина, Бельгія, Люксембург та Австрія повідомили про замороження більш ніж €1 млрд кожна. Згідно з документом виконавчої Європейської комісії, майже кожна країна ЄС заморозила активів на мільйони доларів. Греція та Мальта заморозили найменше російських активів, €212 000 та €147 000 відповідно.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні