Категорія
Новини
Дата

Україна отримала другий транш фінансової допомоги від Великої Британії на $203 млн

До держбюджету України від Світового банку надійшла друга частина додаткового фінансування на $203 млн, йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства фінансів. Загальний обсяг позики під гарантії Великої Британії становить $500 млн.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Кошти надані на пільгових умовах через механізм Світового банку як гарантія від Великої Британії.
  • Строк погашення кредиту – 18,5 року з п’ятирічним пільговим періодом. Процентна ставка – 0,25% річних.
  • Як зазначив міністр фінансів Сергій Марченко, Велика Британія є одним із лідерів з допомоги на всіх можливих напрямах, в тому числі в наданні фінансової допомоги для України. 
  • «Ця допомога надає можливість і надалі безперебійно забезпечувати належне фінансування пріоритетних видатків», – зазначив Марченко.
  • Залучені кошти буде спрямовано на відшкодування видатків держбюджету на виплати соціальної допомоги сім’ям із дітьми та заробітної плати працівникам державних закладів вищої освіти.

Контекст

Україна отримала кошти у рамках реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР), Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні». Відповідну угоду в жовтні минулого року підписали міністр фінансів Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи Аруп Банерджі. 

На сьогодні Світовий банк мобілізував понад $18 млрд екстреного фінансування для України, з урахуванням зобовʼязань донорів. Понад $16 млрд із цього фінансування було виплачено в рамках різних проєктів.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні