Категорія
Новини
Дата

Україна отримала $1,5 млрд допомоги від США через Світовий банк, гроші підуть на соцвиплати

До Державного бюджету України надійшла частина гранту у розмірі $1,5 млрд. Це перший транш коштів з $4,5 млрд, які були надані США через цільовий фонд Світового банку, повідомляє Міністерство фінансів України.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Грант надається у рамках проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні».
  • Кошти від СБ та багатьох донорів буде спрямовано на забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги. Йдеться про оплату житлово-комунальних послуг, підтримку малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО, а також про оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій тощо.

Контекст

У квітні Світовий банк анонсував пакет для підтримки України на $1,5 млрд. Допомога включала $1 млрд із фонду Світового банку для найбідніших країн і мала допомогти Україні виплачувати зарплати бюджетникам, пенсії та проводити інші соціальні виплати. 

У серпні стало відомо, що США через Світовий банк виділять додаткові $4,5 млрд на підтримку України. Уряд України отримає фінансування траншами, починаючи з виплати $3 млрд у серпні. Кошти мають допомогти уряду України покрити соціальні виплати, медичні послуги та пенсії, які необхідні для благополуччя громадян країни для помʼякшення соціальних та економічних наслідків війни, йдеться у заяві. У Світовому банку повідомили, що ці кошти доповнюють фінансування інвестиційного проєкту (IPF) у розмірі $1,49 млрд, затверджене у червні.

Світовий банк мобілізував майже $13 млрд на надзвичайне фінансування, включаючи зобовʼязання та обіцянки донорів, для підтримки надання основних державних послуг та допомоги у помʼякшенні широкомасштабних економічних наслідків війни. На кінець липня з цього фінансування було освоєно понад $6,3 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні