Українська асоціація футболу звернеться до ФІФА з пропозицією розглянути питання про виключення збірної Ірану зі складу учасників чемпіонату світу з футболу-2022, повідомляє УАФ із посиланням на рішення виконавчого комітету.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Рішення ухвалили, беручи до уваги інформацію ЗМІ стосовно «систематичних проявів порушень прав людини в Ірані, що може порушувати принципи та норми Статуту ФІФА».
- Окрім цього в УАФ просять врахувати накладення санкцій на Іран та ймовірну причетність країни до військової агресії РФ проти України.
- Також асоціація звернулася до ФІФА та УЄФА з вимогою відреагувати на дії російської футбольної спілки, яка намагається інтегрувати футбольні клуби з тимчасово окупованих територій України до російських змагань. У звязку з цією ситуацією УАФ закликає до «застосування щодо РФС найсуворіших санкцій, зокрема у вигляді виключення зі складу членів ФІФА та УЄФА».
Контекст
Тегеран заперечує постачання безпілотників Москві, а Росія заперечує, що її збройні сили використовували іранські безпілотники для нападу на Україну. Проте, за інформацією ЗМІ, Іран уже пообіцяв надати Росії ракети «земля–земля» на додачу до більшої кількості дронів-камікадзе. Озброєння надійде наприкінці місяця.
Раніше МЗС України закликало Іран припинити військову допомогу РФ. 18 жовтня голова МЗС Дмитро Кулеба вніс президенту Володимиру Зеленському подання про розрив дипломатичних відносин з Іраном.
США, Велика Британія та Франція порушили питання про передачу Іраном безпілотників Росії на засіданні Ради Безпеки ООН. Водночас Росія вже заявила, що «перегляне співпрацю» з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, якщо він направить експертів в Україну для перевірки безпілотників, які, за словами західних держав, були зроблені в Ірані та використовувалися Москвою на порушення Резолюції ООН.
Україна запросила експертів ООН для огляду деяких збитих безпілотників. Утім Іран і Росія стверджують, що Гутерреш не має мандата на відправлення експертів в Україну для перевірки безпілотників.
Ціна збиття безпілотників-камікадзе, які атакують міста України, значно перевищує суми, які Росія платить за закупівлю та запуск дешевої технології іранського виробництва. Відбиття атак коштувало Україні понад $28 млн. За інформацією Повітряних сил, наразі невідомо, скільки дронів отримала Росія, приблизна кількість замовлення агресором – 2400 одиниць, але є ймовірність, що окупанти не отримали їх всі.
Європейський Союз повідомив Ірану про неприпустимість надання дронів та іншого озброєння Росії, яка використовує їх у війні в Україні. Блок готовий застосувати нові обмежувальні заходи, якщо Іран продовжить постачання.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.