Категорія
Новини
Дата

Україна закликала ФІФА виключити збірну Ірану з ЧС по футболу

2 хв читання

Українська асоціація футболу звернеться до ФІФА з пропозицією розглянути питання про виключення збірної Ірану зі складу учасників чемпіонату світу з футболу-2022, повідомляє УАФ із посиланням на рішення виконавчого комітету.

Ключові факти

  • Рішення ухвалили, беручи до уваги інформацію ЗМІ стосовно «систематичних проявів порушень прав людини в Ірані, що може порушувати принципи та норми Статуту ФІФА».
  • Окрім цього в УАФ просять врахувати накладення санкцій на Іран та ймовірну причетність країни до військової агресії РФ проти України.
  • Також асоціація звернулася до ФІФА та УЄФА з вимогою відреагувати на дії російської футбольної спілки, яка намагається інтегрувати футбольні клуби з тимчасово окупованих територій України до російських змагань. У звязку з цією ситуацією УАФ закликає до «застосування щодо РФС найсуворіших санкцій, зокрема у вигляді виключення зі складу членів ФІФА та УЄФА».

Контекст

Тегеран заперечує постачання безпілотників Москві, а Росія заперечує, що її збройні сили використовували іранські безпілотники для нападу на Україну. Проте, за інформацією ЗМІ, Іран уже пообіцяв надати Росії ракети «земля–земля» на додачу до більшої кількості дронів-камікадзе. Озброєння надійде наприкінці місяця.

Раніше МЗС України закликало Іран припинити військову допомогу РФ. 18 жовтня голова МЗС Дмитро Кулеба вніс президенту Володимиру Зеленському подання про розрив дипломатичних відносин з Іраном.

США, Велика Британія та Франція порушили питання про передачу Іраном безпілотників Росії на засіданні Ради Безпеки ООН. Водночас Росія вже заявила, що «перегляне співпрацю» з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, якщо він направить експертів в Україну для перевірки безпілотників, які, за словами західних держав, були зроблені в Ірані та використовувалися Москвою на порушення Резолюції ООН.

Україна запросила експертів ООН для огляду деяких збитих безпілотників. Утім Іран і Росія стверджують, що Гутерреш не має мандата на відправлення експертів в Україну для перевірки безпілотників.

Ціна збиття безпілотників-камікадзе, які атакують міста України, значно перевищує суми, які Росія платить за закупівлю та запуск дешевої технології іранського виробництва. Відбиття атак коштувало Україні понад $28 млн. За інформацією Повітряних сил, наразі невідомо, скільки дронів отримала Росія, приблизна кількість замовлення агресором – 2400 одиниць, але є ймовірність, що окупанти не отримали їх всі.

Європейський Союз повідомив Ірану про неприпустимість надання дронів та іншого озброєння Росії, яка використовує їх у війні в Україні. Блок готовий застосувати нові обмежувальні заходи, якщо Іран продовжить постачання.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд