Категорія
Новини
Дата

Український експорт скоротився на 30,8% у січні–серпні – Держстат

Протягом восьми місяців цього року експорт товарів впав на 30,8%, а імпорт – на 21,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Зокрема, у січні–серпні експорт товарів становив $28,9 млрд, або 69,2% від показника минулого року за цей самий період, а імпорт – $34,4 млрд, або 78,6%. Тобто негативне сальдо становить $5,4 млрд.
  • Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,84 (у січні–серпні 2021 року – 0,96).
  • Найбільшою часткою в українському експорті були продукти рослинного походження – 25,1% від загального експорту, недорогоцінні метали – 16,3%, жири та олії – 12,6% і мінеральні продукти – 11,8%.
  • Щодо імпорту, то 24,7% від його обсягу припадає на пальне, 15,5% – це машини та електротехнічне обладнання, 12,4% – продукція хімічної промисловості.
  • У серпні порівняно з липнем сезонно скориговані обсяги експорту зросли на 0,1%, а імпорту – на 1,3%. 
  • Сезонно скориговане сальдо зовнішньої торгівлі у серпні було негативним і становило 1,4 млрд. У липні воно також було негативне – 1,3 млрд.
  • Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами з 227 країн світу.  

Контекст

У січні та лютому 2022 року український експорт демонстрував дуже позитивну динаміку – зростання до аналогічного періоду минулого року становило 34%. Проте вже в березні відбувся обвал експорту – скорочення становило 50%.

У березні 2022 року український експорт скоротився на 57,9% проти лютого, а імпорт – на 75,8%. 

Повільне відновлення експорту почалося в травні, а найбільший обсяг експорту з початку широкомасштабної війни був зафіксований у серпні у зв’язку з розблокуванням українських чорноморських портів ($3,4 млрд).

За першу половину 2022 року експорт товарів з України становив $22,7 млрд, або 76% від показника минулого року. Тож за перше півріччя український експорт скоротився на 24%.

Україна у вересні вперше після початку вторгнення Росії експортувала товарів на суму понад $4 млрд і більше 9 млн т, повідомив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка. За його словами, експорт становив $4,144 млрд, що на 23% більше, ніж у серпні. Обсяг експорту – 9,66 млн т, на 32% більше, ніж у серпні. 

Негативне сальдо в торгівлі товарами у вересні скоротилося втричі порівняно із серпнем – з $1,053 млрд до $354 млн.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні