Категорія
Новини
Дата

Forbes Digital

«Укрнафта» просить уряд знизити ренту для нових нафтових свердловин (документ)

1 хв читання

Компанія «Укрнафта» просить Міненерго і Мінфін знизити ренту для нових нафтових свердловин на перші три–п’ять років і відтермінувати оплату до моменту реалізації. Про це свідчить лист керівника компанії Сергія Корецького від 5 лютого 2024 року до профільних міністерств, який є у розпорядженні Forbes Ukraine. Компанія заявила, що рішення дозволить їй пробурити 25 нових свердловин.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Компанія пропонує дозволити сплачувати ренту з нафти і нафтопродуктів лише після продажу. Такі правила діють для природного газу з квітня 2022 року.
  • «Укрнафта» пропонує встановити стимулюючі рентні ставки для нових свердловин глибиною до 3500 м протягом перших трьох років – 12% замість 31% при ціні нафти до $700 за тонну. Якщо нафта коштує дорожче, пропонують ставку 36% замість 65%.
  • За пропозицією компанії, для нафтових свердловин глибиною понад 3500 м протягом перших п’яти років рентна ставка має бути 6% за ціни нафти до $700 за тонну і 18%, якщо нафта коштує дорожче.
  • «Укрнафта» пропонує відносити до глибоких свердловини понад 3500 м, бо їх складно розробляти.
  •  Завдяки стимулюючій ренті «Укрнафта» зможе пробурити 25 нафтових свердловин, за даними компанії. Зараз ці проєкти відносять до ризикованих через розрахунки про рентабельність видобутку.
  • У разі запровадження зменшених рентних ставок для нових свердловин «Укрнафта» зможе додатково сплатити до держбюджету у 2024 році 159,6 млн грн, у 2025-му – 585,6 млн грн, у 2030-му – 3,7 млрд грн.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні