Категорія
Новини
Дата

Уряд Італії націоналізує НПЗ «Лукойла». На нього припадає 20% переробних потужностей країни

Уряд Італії планує націоналізувати нафтопереробний завод ISAB, що належить російському «Лукойлу», на Сицилії. Рішення можуть ухвалити на засіданні уряду 1 грудня, пише La Repubblica з посиланням на джерела.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Найважливіший» НПЗ в Італії має перейти у розпорядження італійського Мінфіну. 
  • Видання нагадало, що після набуття чинності нафтового ембарго ЄС (5 грудня) НПЗ більше не зможе отримувати нафту з РФ. Таким чином, під загрозою звільнення опиняться понад 10 000 робітників. Проте після націоналізації завод зможе закуповувати сиру нафту в інших держав, зазначило видання.

Контекст

Ще у вересні влада Італії виключала націоналізацію ISAB. Тоді вважалося, що найкращим рішенням був би продаж НПЗ іноземному інвестору. 

У листопаді «Лукойл» відмовився від продажу НПЗ американській інвестиційній компанії Crossbridge Energy Partners. Як зазначали джерела Financial Times, росіяни засумнівалися у можливості потенційного покупця надати необхідну суму для угоди.

На ISAB припадає близько 20% всіх переробних потужностей Італії.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні