Категорія
Новини
Дата

Уряд збільшив рівень дивідендів у бюджет до 80% для держпідприємств за підсумками 2023-го

Кабінет міністрів визначив базовий норматив відрахування на рівні 80% для державних підприємств, повідомляє Міністерство економіки. Минулого року рівень становив 50% від результатів господарської діяльності у 2022 році.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів для підприємств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, має становити 80% від результатів господарської діяльності у 2023 році. Це також стосується господарських підприємств, 50% і більше акцій яких належить підприємствам зі 100%-вою часткою держави, зокрема дочірніх підприємств.
  • Відповідне рішенні уряду затвердили на засіданні Кабінету міністрів у пʼятницю, 2 лютого. 
  • Зазначається, що підприємства, за власної ініціативи, можуть перераховувати до бюджету й більшу частку.

Також уряд окремо встановив нормативи відрахувань для:

  • акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» на рівні 95%;
  • АТ «Державний ощадний банк України» та ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» – 30%;
  • ПАТ «Укрнафта» – 30% за умови, що 50% прибутку спрямують на капітальні інвестиції, затверджені Урядом у фінплані компанії на 2024 рік;
  • ПрАТ «УДП» (Українське Дунайське пароплавство) – 30%, за умови спрямування 50% прибутку на оновлення флоту та розвиток виробничих потужностей Кілійського суднобудівельно-судноремонтного заводу;
  • АТ «Укрзалізниця» – 50%, за умови що 30% прибутку спрямують на фінансування капітальних інвестицій, затверджених у консолідованому фінансовому плані на 2024-й, реконструкцію критичної залізничної інфраструктури та оновлення рухомого складу.

Державний бюджет на 2024 рік передбачає надходження частини чистого прибутку та дивідендів від підприємств у державній власності на понад 66 млрд грн. За словами заступника міністра економіки Олексія Соболева, ці гроші дозволять профінансувати потреби держави, зокрема й оборону.

Контекст

Нещодавно стало відомо, що оператори газорозподілу групи «Нафтогаз» перерахують до держбюджету 226,7 млн грн дивідендів протягом першого півріччя 2024-го. Йдеться про операторів газорозподільних мереж, управління корпоративними правами яких передано АТ «Чорноморнафтогаз» групи «Нафтогаз» та які отримали прибуток у 2021-2022 роках.

Водночас «Укрнафта» готується виплатити не менше 6 млрд грн дивідендів за результатами 2023-го. Найбільша нафтова компанія країни завершила перше півріччя 2023 року з чистим прибутком у розмірі 14,1 млрд грн, наразі він перевищив 20 млрд грн, повідомив у середині листопада 2023-го директор компанії Корецький. У фінплан 2023 року компанія закладала 12 млрд грн прибутку. Очільник компанії заявляв, що дохід «Укрнафти» за 2023-й очікується на рівні 95 млрд грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні