Категорія
Новини
Дата

Власник Vodafone Україна купує виробника цементу з Івано-Франківська. Вартість угоди може досягати $400 млн

Азербайджанська NEQSOL Holding, власник оператора Vodafone Україна, виходить на вітчизняний ринок будматеріалів. Компанія збирається купити «Івано-Франківськцемент», найбільшого виробника цементу в країні. Експерти оцінюють угоду в $300–400 млн

Власник Vodafone Україна купує виробника цементу з Івано-Франківська. Вартість угоди може досягати $400 млн /з особистого архіву

з особистого архіву

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

NEQSOL Holding 18 жовтня подала заявку до Антимонопольного комітету (АМКУ) на придбання акцій «Івано-Франківськцемент». Сторони не розголошують суму угоди. Дмитро Чурін, глава аналітичного відділу інвесткомпанії Eavex Capital, оцінює 100% акцій підприємства в $300 млн. Для розрахунку суми Чурін порівняв український цементний завод зі схожою за специфікою публічною німецькою компанією HeidelbergCement AG. Олександр Паращій, керівник відділу аналітики Concorde Capital, згоден з оцінкою $300–400 млн. «Це дороге підприємство з хорошою ресурсною базою», – каже він.

NEQSOL і керівництво «Івано-Франківськцемент» відмовилися коментувати угоду до її схвалення з боку АМКУ. За регламентом у регулятора є 30 днів, щоб розглянути заявку, але пресслужба АМКУ сказала Forbes, що в середньому на це йде 15 днів.

Навіщо холдингу з Азербайджану цементний завод в Україні? До складу NEQSOL вже входить азербайджанський цементний завод Norm, який за вісім років став найбільшим виробником цементу на Південному Кавказі. За інформацією з прес-служби NEQSOL, тепер холдинг планує стати провідним гравцем у цій галузі в Центральній і Східній Європі. За словами Чуріна, «Івано-Франківськцемент» володіє значною часткою ринку в Україні, яка буде збільшуватися. «Будівельний сектор в останні роки показує стабільний підйом», – каже він.

Українські виробники щорічно випускають близько 10 млн тонн цементу, з них 40% – продукція «Івано-Франківськцемент». Його конкуренти – Кривий Ріг Цемент, Дікергофф Цемент Україна і група CRH. «Ми високо оцінюємо багаторічні видатні результати, досягнуті керівництвом і колективом «Івано-Франківськцемент», – каже Володимир Лавренчук, регіональний директор NEQSOL Holding в Україні. – Вони створили одне з найсучасніших цементних підприємств Європи».

Прибуток підприємства в 2020-му – 1,3 млрд грн при виручці 7,1 млрд грн (на 12% більше, ніж в 2019-му). Компанія також виробляє близько 300 найменувань будівельної продукції, включаючи шифер і гіпс. За словами Лавренчука, якщо АМКУ схвалить угоду, NEQSOL збирається інвестувати в розвиток заводу. Він відмовився розкрити суму, але сказав, що холдинг буде залучати кошти міжнародних фінансових інститутів.

Цементним заводом з 1988 року керує Микола Круць, народний депутат України IV-VI скликань. Він також кінцевий бенефіціар компанії, яка наймає близько 2150 співробітників. З 1964-го по 1994 рік компанія була державною, але працівники підприємства викупили державну частку і створили колективне підприємство «Івано-Франківський цементно-шиферний комбінат». У 1999-му підприємство було реорганізовано в приватне акціонерне товариство «Івано-Франківськцемент». Статутний капітал підприємства – 133 млн грн.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні