Категорія
Новини
Дата

Власник Vodafone Україна купує виробника цементу з Івано-Франківська. Вартість угоди може досягати $400 млн

Азербайджанська NEQSOL Holding, власник оператора Vodafone Україна, виходить на вітчизняний ринок будматеріалів. Компанія збирається купити «Івано-Франківськцемент», найбільшого виробника цементу в країні. Експерти оцінюють угоду в $300–400 млн

Власник Vodafone Україна купує виробника цементу з Івано-Франківська. Вартість угоди може досягати $400 млн /з особистого архіву

з особистого архіву

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

NEQSOL Holding 18 жовтня подала заявку до Антимонопольного комітету (АМКУ) на придбання акцій «Івано-Франківськцемент». Сторони не розголошують суму угоди. Дмитро Чурін, глава аналітичного відділу інвесткомпанії Eavex Capital, оцінює 100% акцій підприємства в $300 млн. Для розрахунку суми Чурін порівняв український цементний завод зі схожою за специфікою публічною німецькою компанією HeidelbergCement AG. Олександр Паращій, керівник відділу аналітики Concorde Capital, згоден з оцінкою $300–400 млн. «Це дороге підприємство з хорошою ресурсною базою», – каже він.

NEQSOL і керівництво «Івано-Франківськцемент» відмовилися коментувати угоду до її схвалення з боку АМКУ. За регламентом у регулятора є 30 днів, щоб розглянути заявку, але пресслужба АМКУ сказала Forbes, що в середньому на це йде 15 днів.

Навіщо холдингу з Азербайджану цементний завод в Україні? До складу NEQSOL вже входить азербайджанський цементний завод Norm, який за вісім років став найбільшим виробником цементу на Південному Кавказі. За інформацією з прес-служби NEQSOL, тепер холдинг планує стати провідним гравцем у цій галузі в Центральній і Східній Європі. За словами Чуріна, «Івано-Франківськцемент» володіє значною часткою ринку в Україні, яка буде збільшуватися. «Будівельний сектор в останні роки показує стабільний підйом», – каже він.

Українські виробники щорічно випускають близько 10 млн тонн цементу, з них 40% – продукція «Івано-Франківськцемент». Його конкуренти – Кривий Ріг Цемент, Дікергофф Цемент Україна і група CRH. «Ми високо оцінюємо багаторічні видатні результати, досягнуті керівництвом і колективом «Івано-Франківськцемент», – каже Володимир Лавренчук, регіональний директор NEQSOL Holding в Україні. – Вони створили одне з найсучасніших цементних підприємств Європи».

Прибуток підприємства в 2020-му – 1,3 млрд грн при виручці 7,1 млрд грн (на 12% більше, ніж в 2019-му). Компанія також виробляє близько 300 найменувань будівельної продукції, включаючи шифер і гіпс. За словами Лавренчука, якщо АМКУ схвалить угоду, NEQSOL збирається інвестувати в розвиток заводу. Він відмовився розкрити суму, але сказав, що холдинг буде залучати кошти міжнародних фінансових інститутів.

Цементним заводом з 1988 року керує Микола Круць, народний депутат України IV-VI скликань. Він також кінцевий бенефіціар компанії, яка наймає близько 2150 співробітників. З 1964-го по 1994 рік компанія була державною, але працівники підприємства викупили державну частку і створили колективне підприємство «Івано-Франківський цементно-шиферний комбінат». У 1999-му підприємство було реорганізовано в приватне акціонерне товариство «Івано-Франківськцемент». Статутний капітал підприємства – 133 млн грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні