Сергій Пилипенко, генеральний директор групи «Ковальська» /Олександр Чекменьов
Категорія
Новини
Дата

«З початку війни продали три десятки квартир». СЕО забудовника «Ковальська» розповів, як обвалився їхній бізнес

1 хв читання

Сергій Пилипенко, генеральний директор групи «Ковальська» Фото Олександр Чекменьов

З початку війни продажі та обсяги виробництва продукції промислово-будівельної групи «Ковальська» впали на 80%, штат скоротився майже 60%. Про це в інтервʼю «ЕП» сказав генеральний директор групи Сергій Пилипенко.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Ринок на даний час впав більше, ніж на 70%, зазначив CEO «Ковальської». За його словами, споживання будівельних матеріалів знизилось, і зараз «Ковальська» намагається підтримувати свою діяльність на низьких обертах, зберігаючи в робочому стані активи, максимально задіюючи людей для виробництва. 
  • «Наше завдання – зберегти активи і ключовий персонал, який би забезпечив потім, за сприятливих умов, після закінчення війни, масштабне відновлення», – наголосив Пилипенко.
  • Він зазначив, що продажі групи разом з обсягами виробництва продукції впали на 80%. «Ми вимушено скоротили приблизно 60% штату. Деякі люди покинули країну і виїхали за кордон. Деяких людей ми не можемо забезпечити роботою, тому що працюємо в неповноцінному графіку. В компанії працювало 5500 людей, зараз на постійній основі працює трохи більше ніж 1500», – каже топменеджер.
  • За його словами, в середньому «Ковальська» продавала по пʼять квартир на місяць, починаючи з червня. Йдеться про завершені житлові комплекси або ті, що знаходяться на завершальній стадії. «В них з початку війни до сьогодні продали три десятки квартир, не більше», – зазначив Пилипенко.

Контекст

Група «Ковальська» обʼєднує понад 20 підприємств у сфері видобутку сировини, виробництва будівельних матеріалів та девелопменту. Продукція представлена брендами «Бетон від Ковальської», «Авеню», Siltek та іншими. Підприємства групи працюють у Київській, Житомирській, Львівській, Херсонській та Чернігівській областях. Загальна кількість працівників – понад 5000. Крім промислових активів «Ковальська» займається будівництвом житлових обʼєктів у Києві.

До початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну група «Ковальська» планувала у найближчі два роки збудувати у Львівській області два заводи: з виробництва газобетонних блоків та сухих будівельних сумішей. Загальна сума інвестицій у проєкти оцінювалася у €70 млн.

З 24 лютого група «Ковальська» зупинила більшість підприємств. В квітні почалося поступове відновлення. Близько 10% співробітників компанії мобілізовано.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні