Категорія
Новини
Дата

Співзасновник Revolut відмовився від громадянства Росії

Один із засновників фінтех-компанії Revolut російсько-британський мільярдер Микола Сторонський відмовився від російського громадянства заради банківської ліцензії Великої Британії для своєї компанії. Про це пишуть The Times і The Telegraph.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Рішення про вихід із громадянства мільярдер ухвалив після введення Києвом санкцій проти його батька – гендиректора «Газпром промгаз» Миколи Сторонського-старшого, зазначає видання. 
  • Сторонський-молодший із 2021 року намагається отримати банківську ліцензію Великої Британії для своєї компанії Revolut. Очікується, що схвалення заявки дасть змогу корпорації дістати доступ до подальшого фінансування.
  • «Нік відмовився від російського громадянства деякий час тому», – повідомили російському Forbes у компанії.
  • Також про це написала газета The Telegraph. У компанії уточнили, що Сторонський має громадянство Великої Британії, яке зберіг.

Контекст

Сторонський народився і виріс у РФ, але у віці 20 років виїхав із країни. Сторонський став четвертим бізнесменом з-поміж колишніх учасників рейтингу найбагатших російських підприємців, за версією Forbes, який відмовився від громадянства Росії за останні пів року. Сторонський увійшов до цього рейтингу у 2022 році, журнал надав йому 16-те місце. Статки бізнесмена Forbes оцінив у $7,1 млрд.

Навесні деякі бізнесмени, які народилися і виросли в Росії, попросили журнал Forbes не називати їх «російськими мільярдерами». Серед них – засновник соціальних мереж «Вконтакте» та Telegram Павло Дуров, підприємці Ігор Бухман та Євген Швідлер. У жовтні про вихід із громадянства РФ заявив мільярдер Юрій Мільнер.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні