Категорія
Новини
Дата

Кількість рейдерських атак скоротилася за рік на 20%. Найскладніше з нерухомістю, – міністр юстиції

Рейдерських атак у 2021 році було на 20% менше, ніж у попередньому, сказав в інтерв’ю Forbes міністр юстиції Денис Малюська. За його словами, найважча ситуація на ринку нерухомості.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Якщо раніше ціна рейдерського захоплення була від кількох тисяч доларів, то зараз це величезні гроші і без гарантій успіху, зазначив Малюська.
  • За його словами, раніше атакували корпоративні права підприємств та нерухомість. «Наразі атакувати корпоративні права безглуздо, бо ми можемо повернути все назад. Навіть якщо є блокувальне рішення суду, ми рано чи пізно повернемо власнику все», – пояснив міністр.
  • «З нерухомістю ситуація складніша. Юристи намагаються придумати складні схеми, коли з'являється кінцевий власник за нотаріальною угодою – постать сумлінного вигодонабувача. Якщо цю нерухомість раніше вже захопили і потім перепродали, навіть суд часто не може скасувати таку угоду. Потрібно оперативно втручатися, щоб не було перепродажу», – сказав Малюська.

Контекст

За 10 місяців 2021 року зафіксовано 614 рейдерських атак. Це на 18% менше, ніж за відповідний період минулого року, коли стало відомо про 751 рейдерське захоплення, повідомляв Опендатабот. Найчастіше в суді розглядаються справи, що стосуються статті 205 Кримінального кодексу – підробка документів, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та ФОПів.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні