Категорія
Новини
Дата

Зеленський пообіцяв бізнесу «вагомі кроки» в дерегуляції економіки

Уряд готує дерегуляцію української економіки, бізнес отримає спрощення у десятках напрямів. Про це повідомив президент Володимир Зеленський за результатами економічної наради 15 лютого.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Уряд готує нові вагомі кроки в дерегуляції української економіки, повідомив Зеленський. За його словами, бізнес отримає спрощення у десятках напрямів – це стосується скасування різних бюрократичних дозволів та ліцензій.
  • На нараді також обговорювалася підготовка до весни. «Багато питань. Всі стосуються економічного відновлення України, створення економічних можливостей для наших людей і галузей», – зазначив президент.
  • «Готуються кроки й у напрямі створення та підготовки робочих місць. Кожне робоче місце зараз у нашій країні – це допомога нашій стійкості. І це шлях для повернення наших людей в Україну. Відповідні деталі будуть представлені на урядовому рівні», – заявив Зеленський.
  • Щодо аграрного сектора, президент наголосив, що дуже гостре питання гуманітарного розмінування землі. «На рівні Кабінету міністрів утворено міжвідомчу робочу групу, яка забезпечить активізацію цієї діяльності – очищення ґрунтів від мін і снарядів, що не розірвалися», – сказав він.

Контекст

13 січня уряд створив Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції). Основними завданнями робочої групи визначено координацію дій держорганів щодо зменшення та оптимізації інструментів державного регулювання бізнесу й удосконалення нормативної бази в частині переведення в електронну форму інструментів держрегулювання.

Наприкінці січня МРГ рекомендувала уряду скасувати значну частину інструментів держрегулювання. Йдеться про сфери, формування політики в яких здійснює Мінекономіки.

Загалом запропоновано скасувати 47% ліцензій і дозволів. Спростити умови ведення бізнесу пропонується в сфері трудових відносин і безпеки праці. 

Україна займає 130-те місце в світі за рейтингом економічних свобод (Economic Freedom Index) і має лише 54 зі 100 балів, що відносить нас до категорії переважно економічно не вільних країн.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні