Категорія
Новини
Дата

Зеленський призначив колишню генпрокурорку Венедіктову послом у Швейцарії

Президент Володимир Зеленський своїм указом призначив колишню генеральну прокурорку Ірину Венедіктову послом України в Швейцарії.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • «Призначити Венедіктову Ірину Валентинівну Надзвичайним і Повноважним Послом України в Швейцарській Конфедерації», – йдеться у документі.

Контекст

17 липня своїм указом президент Володимир Зеленський відсторонив від посади Венедіктову. Вона відсторонена відповідно до частини другої статті 11 Закону «Про правовий режим воєнного стану», йдеться у документі. Ця норма надає президенту право у період дії воєнного стану «прийняти рішення про відсторонення від займаної посади посадової особи, призначення на посаду та звільнення з посади якої віднесено до його повноважень, та покладення на відповідний період виконання обов’язків на іншу особу».

Венедіктову звільнили через напружені стосунки з Офісом президента, пише УП з посиланням на співрозмовника у владі. Зокрема, невдоволення команди Зеленського викликала медійна активність генпрокурорки та її рішення в пришвидшеному режимі передавати до суду справи проти російських військових полонених. Це, за словами людей, дотичних за переговори з росіянами, могло загрожувати судами над українськими полоненими в РФ і припиненням обмінів.

19 липня Верховна Рада звільнила Венедіктову з посади генпрокурора України. За таке рішення проголосували 264 народні депутати.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні