Володимир Зеленський /Офіс Президента України
Категорія
Новини
Дата

Зеленський ввів у дію черговий пакет антиросійських санкцій

1 хв читання

Володимир Зеленський Фото Офіс Президента України

Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про нові санкції проти російських громадян і компаній. Відповідний указ №813/2023 від 7 грудня 2023 року опублікований на сайті президента. У новому санкційному списку – 185 фізичних і 181 юридична особи.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • До осіб строком на п’ять і 10 років застосовано: блокування активів; обмеження торговельних операцій (повне припинення); обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України; запобігання виведенню капіталів за межі України; зупинення виконання економічних і фінансових зобовʼязань; анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, зокрема на користування надрами; заборона участі у приватизації тощо.
  • Серед фізосіб, які потрапили під санкції – керівник міжрегіонального управління Росфінмоніторингу Андрій Долбня, виконавчий директор Streit Group Герман Гуторов, директор Луганського авіаремонтного заводу Олександр Варич. Також у списку є Армен Аветисян – член наглядової ради чеської телекомунікаційної компанії NVision Czech Republic a.s., власником якої є російський бізнесмен Володимир Євтушенков.
  • Проти юросіб запроваджено санкції за причетність до постачання Росії товарів подвійного призначення, які мають підпадати під експортний контроль. У списку – ТОВ «Амітрон Електронікс», АТ «Прибори, Сервіс, Торгівля», ТОВ «Телеком і Мікроелектронік Індастріз», ТОВ «Радіодеталь Поставка», ТОВ «Наукові прилади та системи», ТОВ «Електро Сі», компанія «Лєста-М» та інші.

Контекст

У листопаді президент Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції щодо 147 громадян Росії та інших держав, а також 303 юросіб.

«Це синхронізація з партнерами щодо тих осіб, які прямо працюють на російську агресію або їй допомагають. А також це санкції проти суб’єктів держави-терориста, що мають стосунок до критичної інфраструктури. Кожне прізвище, кожна назва компанії – це конкретна провина в тому, що російський терор продовжується», – повідомив Зеленський у своєму зверненні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні