Категорія
Інновації
Дата

Фінтех-хаб з ринковою вартістю $1 трлн. Чим важлива Угода про цифрову торгівлю з Британією для українського IT? Пояснює міністерка Юлія Свириденко

Україна та Велика Британія 20 березня підписали Угоду про цифрову торгівлю. Що це за угода, чому її називають «великою» та як її підписання вплине на український IT-ринок, пояснює Юлія Свириденко, міністерка економіки України. 

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Угода про цифрову торгівлю, це як «зона вільної торгівлі» для цифри з одним з найбільших ринків світу. 2022 року країна мала третій у світі та перший в Європі технологічний сектор, з ринковою вартістю понад $1 трлн. Цифрова екосистема Сполученого Королівства торік залучила понад 24 млрд фунтів інвестицій. 

Експортна складова української цифрової економіки значна: торік наші ІТ-компанії заробили за кордоном $7,3 млрд. Для України важливо забезпечувати інтеграцію з найбільшими цифровими ринками. 

На відміну від класичної торгівлі, де предметом переговорів є зняття тарифних бар’єрів, для цифрової торгівлі важлива передусім спільність принципів, на яких будується екосистема цифрової економіки. 

Саме про це угода, яку Україна підписала з Великою Британією 20 березня, — про базові свободи цифрової економіки.

П’ять базових свобод

Жодних мит на цифрові товари

Уряди багатьох держав у світі планують стягувати з цифрових товарів мита. Дискусія про можливість таких мит точиться у Світовій організації торгівлі вже понад 20 років. Угода про цифрову торгівлю з Британією чітко говорить, що таких мит не буде (що ніяк не впливає на податкову політику).

Свобода транскордонної передачі інформації 

Світ починає ділитися на вільні країни й ті, які хочуть контролювати трафік. Ця свобода не абсолютна, і регулювання щодо захисту, наприклад, персональних даних, може застосовуватися, але згідно з принципами, закладених в угоді.

Свобода вибору місця розташування обладнання 

Ще одне важливе правило – мати можливість тримати сервери та обладнання там, де це зручніше для бізнесу. Національне регулювання цього питання має відбуватися відповідно до принципів Угоди.

Свобода вихідного коду 

Угода гарантує, що ніхто не реквізуватиме і не вимагатиме доступу до коду. 

Відкритий доступ до інтернету 

Забезпечити доступ до інтернету для кінцевих споживачів — один з принципів. Сторони будуть працювати над розширенням таких можливостей.

Про персональні дані та захист прав споживачів

Угода про цифрову торгівлю також містить гарантії щодо захисту персональних даних та прав споживачів онлайн.

Вона включає фінтех у правові рамки надання фінансових послуг за Угодою про вільну торгівлю з Британією, укладеною 2020 року. Це важливо з огляду на те, що Британія є глобальним фінтех-хабом.

Співпраця між урядами

Напрями та принципи співпраці між урядами, які посилять розвиток цифрової економіки: міжурядова співпраця щодо цифрових інновацій, цифрової інклюзивності, розвитку малого та середнього бізнесу, стандартизація, кібербезпека. 

Класичну торгівлю теж зачепить

Низка положень Угоди зорієнтована на цифровізацію класичної торгівлі – використання цифрових контрактів, електронних підписів, електронної ідентифікації та цифрових документів у логістиці. 

Плюс для інвестклімату

Крім правових положень подібні міжнародні угоди мають ще й величезне промоційне значення для України. Укладення угоди привертає додаткову увагу бізнесу до потенційної співпраці з країною-партнером. 

Угода про цифрову торгівлю з Британією – реклама українських ІТ-компаній, для того щоб українські компанії могли розвиватися саме в Україні й не мали бар’єрів у доступі до найбільших цифрових екосистем.

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні