Джо Байден /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Байден підписав рекордний оборонний бюджет США з $800 млн допомоги Україні

Джо Байден Фото Getty Images

Президент США Джо Байден підписав оборонний бюджет на 2023 рік з рекордними $858 млрд, йдеться в повідомленні Білого дому. У документі закладені кошти для військової допомоги Україні.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • 23 грудня президент США підписав H.R. 7776, «Закон про бюджетні асигнування на потреби національної оборони на 2023 фінансовий рік». 
  • Документ затверджує асигнування на 2023 фінансовий рік насамперед на програми Міноборони та інші повноваження, повʼязані зі Збройними силами США. 
  • Бюджет передбачає $800 млн військової підтримки для України для відсічі агресії РФ, що на $500 млн більше, ніж просила адміністрація Байдена на початку року.
  • Водночас США виділять $11,5 млрд на оборонне стримування в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, підтримку союзників та партнерів, а також розвиток потенціалу та боєздатності в цьому регіоні.

Контекст

На початку грудня обидві палати Конгресу США погодили законопроєкт про національну оборону (National Defense Authorization Act, NDAA) на 2023 рік. 

NDAA приймається щорічно з 1961 року. 

Компромісний варіант Закону про асигнування на національну оборону є результатом багатомісячних переговорів між республіканцями та демократами в Сенаті та Палаті представників Конгресу США.

Загалом законопроєкт передбачає виділення на $45 млрд більше видатків на оборону, ніж просив Байден, оскільки перемовники в Конгресі взяли до уваги проблему глобальної інфляції та надання додаткової допомоги Україні.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні