Німецький Commerzbank відхилив пропозицію італійського UniCredit про купівлю 30% частки за €35 млрд. Commerzbank заявив, що не бачить підстав для укладення угоди між банками та продовжить реалізацію власної незалежної стратегії. Про це йдеться у пресрелізі фінустанови від 7 квітня.
Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4
Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.
Деталі
- У банку повідомили, що сторони провели кілька зустрічей для обговорення можливих умов і переваг потенційної угоди, однак узгодженого рішення наразі немає.
- У Commerzbank зазначили, що переговори з UniCredit не продемонстрували достатнього потенціалу створення додаткової вартості для акціонерів понад ту, яку вже передбачає чинна стратегія банку.
- Наразі UniCredit володіє близько 26% акцій Commerzbank напряму, а ще 4% контролює через фінансові контракти. У п’ятницю італійський банк розіслав запрошення на позачергові збори акціонерів для погодження збільшення капіталу, необхідного для фінансування поглинання.
- У Commerzbank також наголосили, що більшість потенційних вигод, про які йшлося під час останніх переговорів, банк може реалізувати самостійно, без ризиків, пов’язаних з угодою.
- Крім того, у банку заявили, що UniCredit не продемонстрував готовності запропонувати акціонерам Commerzbank належну премію. Пропозиція від 16 березня передбачала лише близько 4% потенційного зростання, а офіційний запуск очікується на початку травня.
- Водночас Commerzbank заявив, що залишається відкритим до подальших переговорів і пропозицій та планує підвищити фінансові цілі під час публікації результатів за перший квартал у травні.
Контекст
16 березня італійський банк UniCredit подав пропозицію про придбання частки німецького Commerzbank орієнтовно за €35 млрд, водночас наголосивши, що поки не має наміру отримувати контроль над фінустановою.
Наразі UniCredit є другим за величиною акціонером Commerzbank після уряду Німеччини. Італійська банківська група безпосередньо володіє близько 26% акцій банку, ще приблизно 4% перебуває під її контролем через фінансові деривативи.
Станом на закриття торгів 13 березня ринкова капіталізація Commerzbank оцінювалася приблизно у €33 млрд, тоді як вартість самого UniCredit сягала близько €96 млрд.
У разі реалізації потенційної угоди UniCredit міг би об’єднати Commerzbank зі своїм німецьким підрозділом HVB, створивши одного з найбільших гравців на банківському ринку Німеччини. Крім того, це могло б зміцнити позиції італійської групи в Польщі, де Commerzbank контролює mBank.
Водночас Commerzbank залишається системно важливим банком для фінансової системи Німеччини. Раніше Берлін стримував будь-які кроки до повного поглинання, а керівництво банку неодноразово заявляло, що такого сценарію не розглядає. Тож навіть попри значну частку UniCredit, без підтримки уряду ФРН та згоди акціонерів повне злиття наразі виглядає малоймовірним.