Категорія
Новини
Дата

Україна зібрала з техногігантів $76 млн «податку на Google» – Гетманцев

Державний бюджет отримав близько $76 млн завдяки так званому податку на Google, повідомив народний депутат, голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Ключові факти

  • Термін подання декларацій з «податку на Google» завершився 9 серпня. Це ПДВ, який мають сплачувати великі міжнародні корпорації з електронних сервісів, що надаються в Україні, нагадав Гетманцев.
  • За його словами, загальна задекларована сума становить близько $76 млн. Платниками податку є 53 великі компанії. Найбільше з них задекларували Google, Apple, Facebook, Instagram та Onlyfans.
  • «Завдяки імплементації сучасних європейських норм з оподаткування електронних сервісів армія отримала значне фінансування у війну. Із платників та споживачів послуг ніхто не збанкрутував, попри прогнози маргінальних «експертів» із соцмереж», – наголосив нардеп.

Контекст

Рік тому Верховна Рада ухвалила закон, яким вводиться ПДВ у розмірі 20% на електронні послуги компаній-нерезидентів, таких як Google, Facebook, Netflix та інших. 

Необхідність введення цифрового податку аргументується тим, що діяльність корпорацій проводиться без належного оподаткування, а це призводить до втрат держбюджету та створює неконкурентне середовище для резидентів-платників, йдеться в пояснювальній записці до закону. 

Раніше один з авторів документа Данило Гетманцев зазначав, що держбюджет недоотримує лише від рекламних послуг близько 3 млрд грн.

Україна не перша країна, яка запровадила цифровий податок. Наприклад, Франція передбачила податок у розмірі 3% від доходу технологічних компаній, отриманого у Франції. У 2019 році щорічним податком в 7% почала обкладати доходи техгігантів на своїй території Чехія.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні