Категорія
Новини
Дата

Україна зібрала з техногігантів $76 млн «податку на Google» – Гетманцев

Державний бюджет отримав близько $76 млн завдяки так званому податку на Google, повідомив народний депутат, голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Термін подання декларацій з «податку на Google» завершився 9 серпня. Це ПДВ, який мають сплачувати великі міжнародні корпорації з електронних сервісів, що надаються в Україні, нагадав Гетманцев.
  • За його словами, загальна задекларована сума становить близько $76 млн. Платниками податку є 53 великі компанії. Найбільше з них задекларували Google, Apple, Facebook, Instagram та Onlyfans.
  • «Завдяки імплементації сучасних європейських норм з оподаткування електронних сервісів армія отримала значне фінансування у війну. Із платників та споживачів послуг ніхто не збанкрутував, попри прогнози маргінальних «експертів» із соцмереж», – наголосив нардеп.

Контекст

Рік тому Верховна Рада ухвалила закон, яким вводиться ПДВ у розмірі 20% на електронні послуги компаній-нерезидентів, таких як Google, Facebook, Netflix та інших. 

Необхідність введення цифрового податку аргументується тим, що діяльність корпорацій проводиться без належного оподаткування, а це призводить до втрат держбюджету та створює неконкурентне середовище для резидентів-платників, йдеться в пояснювальній записці до закону. 

Раніше один з авторів документа Данило Гетманцев зазначав, що держбюджет недоотримує лише від рекламних послуг близько 3 млрд грн.

Україна не перша країна, яка запровадила цифровий податок. Наприклад, Франція передбачила податок у розмірі 3% від доходу технологічних компаній, отриманого у Франції. У 2019 році щорічним податком в 7% почала обкладати доходи техгігантів на своїй території Чехія.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні