Категорія
Новини
Дата

MIGA запропонувала Dragon Capital гарантію на $10 млн для інвестицій у Львівський індустріальний парк

UCPIH Ltd, яка входить у групу компаній Dragon Capital Томаша Фіали, отримала пропозицію про гарантію на $10 млн протягом 10 років від Агентства з гарантування інвестицій Світового банку (MIGA) під інвестиції у Львівський індустріальний парк М10. Про це йдеться у повідомленні на сайті MIGA.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «Інвестор подав заявку на отримання гарантії MIGA на період до 10 років проти ризику війни та громадянських заворушень», – йдеться у повідомленні.
  • Проєкт передбачає розвиток індустріального парку М10 «Львівський індустріальний парк».
  • «Йдеться про запропоновану гарантію, але вона ще не була затверджена або підписана, – уточнила у коментарі Forbes старша спеціалістка із зовнішніх звʼязків MIGA Елізабет Гоутон. – Ми сподіваємося, що це станеться незабаром».

Контекст

MIGA співпрацює з програмою сприяння розвитку торгівлі ЄБРР, метою якої є допомога міжнародній торгівлі з Центральною та Східною Європою, СНД, а також з регіонами Південного та Східного Середземноморʼя. У межах програми міжнародним комерційним банкам надаються гарантії покриття політичного та комерційного платіжного ризику за операціями, здійснюваними банками-емітентами у країнах операцій ЄБРР.

Минулого року MIGA виділило Україні $30 млн на реалізацію пілотного проєкту зі страхування інвестицій.

У лютому цього року повідомлялося, що MIGA надасть гарантії торговельного фінансування на суму до $200 млн ЄБРР на підтримку торгових операцій, які проводяться через державні банки в країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються. Україна стане першою країною, яка скористається цією підтримкою.

Тоді ж ЄБРР заявив, що стане власником 35% акцій Львівського індустріального парку М10 та інвестує в нього $24,5 млн. Із них до $5,5 млн буде інвестовано у завершення першого етапу проєкту. Реалізація фази 1, перерваної повномасштабним російським вторгненням в Україну в лютому, відновилася влітку 2022 року, а завершення будівництва першого складського комплексу площею 14 400 кв. м очікується в другій половині 2023-го.

«Інвестиції ЄБРР у Львівський індустріальний парк заповнюють дефіцит фінансування, спричинений несприятливою ринковою конʼюнктурою, і відповідають позиції банку щодо України та його загальній реакції на кризу», – заявляли у ЄБРР.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні