Категорія
Новини
Дата

ЄС доведеться вжити заходів проти імпорту газу та нафти з РФ – голова Євроради

Європейський Союз рано чи пізно вдасться до заходів проти імпорту газу та нафти з РФ, вважає голова Європейської ради Шарль Мішель.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключова цитата

«Ми посилюємо наші санкції, щоб зберегти максимальний тиск на Кремль. Новий пакет включає заборону на імпорт вугілля. І я думаю, що заходи проти нафти і навіть газу теж знадобляться рано чи пізно», – заявив Шарль Мішель у Twitter 6 квітня.

Контекст

Єврокомісія напередодні анонсувала пʼятий пакет санкцій ЄС після масових звірств окупантів на території населених пунктів Київської області. Планується, що він включатиме заборону на імпорт вугілля з РФ, заборону російським суднам заходити у порти ЄС. Проте, санкції щодо суден не зачеплять перевезення агропродукції та енергоресурсів. Загалом пакет санкцій оцінюється майже в €20 млрд на рік.

У разі повного ембарго на російські енергоносії РФ втратить понад $130 млрд доходів на рік. Заборона на імпорт вугілля матиме найменший вплив серед всіх енергоносіїв. Ціна питання – $3,5 млрд на рік. Це менше, ніж оціночна вартість техніки, яку РФ втратила тільки за перші два тижні боїв з українською армією.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні