Категорія
Новини
Дата

ЄС підписав перші гарантійні угоди на €1,4 млрд у межах програми Ukraine Facility

1 хв читання

Європейський Союз підписав перші гарантійні угоди на €1,4 млрд в межах інвестиційного компонента програми Ukraine Facility. І тим самим запустив Ukraine Investment Framework для прискорення відновлення України, зокрема енергетичної інфраструктури. Про це повідомила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко на конференції з відновлення у Берліні.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Деталі

  • Нові угоди складаються з €1 млрд кредитних гарантій і €400 млн змішаних фінансових грантів для приватних компаній, зокрема малих і середніх підприємств, муніципалітетів і держпідприємствам. Йдеться про проєкти з ремонту, реконструкції та розвитку енергетичної інфраструктури. 
  • Інші програми спрямовані на транспортний і муніципальний сектори, доступ до фінансування для малих і середніх підприємств, зокрема тих, які постраждали від війни в деокупованих і прифронтових регіонах.

Контекст

У лютому Європарламент затвердив регламент програми Ukraine Facility. Відповідно до нього програма підтримки України від ЄС обсягом €50 млрд діятиме з 2024-го до 2027 року. 

Фінансування в межах першої складової програми здійснюватиметься за виконання квартальних індикаторів, визначених у плані для Ukraine Facility. План визначає ключові реформи та напрями для інвестицій. Він містить і систему прозорості, аудиту й контролю, які також будуть посилені в межах передбачених реформ.

15 квітня Єврокомісія схвалила план для Ukraine Facility та запропонувала Раді ЄС ухвалити документ. 

8 травня посли країн – членів ЄС підтримали план для Ukraine Facility. 14 травня Рада Євросоюзу остаточно затвердила план України, необхідний для реалізації програми.

6 червня Верховна Рада ратифікувала угоду щодо фінансування з боку ЄС у межах реалізації програми Ukraine Facility.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні