ЄС продовжить дію спрощеного торговельного режиму для України з низкою обмежень /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ЄС продовжить дію спрощеного торговельного режиму для України з низкою обмежень

Getty Images

Європейський парламент та Рада ЄС 19 березня досягли попередньої домовленості про продовження заходів з лібералізації торгівлі для України. Проте, євродепутати домоглися від Єврокомісії посилення обмежень. Про це йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Тимчасове призупинення ввізних мит та квот на експорт української сільгосппродукції до ЄС буде продовжено до 5 червня 2025 року, «щоб підтримати Україну в умовах агресивної російської війни», йдеться у повідомленні.
  • Водночас Брюссель зможе вжити швидких дій та запровадити будь-які заходи, які вважатиме необхідними, якщо український імпорт «спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн-членів ЄС».
  • «Екстрене гальмування» може застосовуватися для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів: птиці, яєць та цукру. Депутати Європарламенту розширили цей список, включивши до нього овес, кукурудзу, крупи та мед.
  • Крім того, депутати домоглися від Єврокомісії «твердих зобовʼязань» щодо заходів у разі різкого зростання імпорту пшениці з України.
  • Якщо імпорт цих груп товарів перевищить середні обсяги за два попередні роки, будуть застосовані обмеження.

Контекст

13 березня Європарламент схвалив пропозицію Єврокомісії щодо продовження лібералізації торговельного режиму з Україною і Молдовою до 5 червня 2025 року. Водночас нові правила дозволять Брюсселю реагувати на зміни на ринку ЄС через український імпорт.

Україна прийме обмеження на торгівлю з ЄС, щоб розрядити політичну суперечку з Польщею, але натомість закликає Брюссель заборонити імпорт російського зерна, заявив раніше заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка. 

За даними Євростату, експорт російського зерна до ЄС збільшився більш ніж на 50%, до 1,5 млн т у період з 2022-го по 2023 рік.

Цього тижня Єврокомісія має представити свою пропозицію щодо кількісних обмежень імпорту зерна з Росії та Білорусі, але про повне ембарго не йдеться.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні