Єврокомісія погодила продовження заборони на імпорт агропродукції з України – джерела PAP (доповнено) /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Єврокомісія погодила продовження заборони на імпорт агропродукції з України – джерела PAP (доповнено)

1 хв читання

Shutterstock

Єврокомісія продовжила обмеження на імпорт української аграрної продукції до середини вересня. Про це пише польська агенція PAP з посиланням на джерела. Напередодні міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус отримав від Єврокомісії відповідний проєкт постанови. Офіційно про рішення можуть оголосити сьогодні наприкінці дня.

Ключові факти

  • Єврокомісія продовжила заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до середини вересня, повідомили джерела PAP.
  • Раніше сьогодні Телус повідомив у Twitter, що отримав від Єврокомісії проєкт постанови про продовження заборони на імпорт українського зерна до 15 вересня.
  • «Це проєкт, але я сподіваюся, що він набуде чинності вже завтра», – зазначив Телус.
  • Доповнено. Єврокомісія все ще обговорює ймовірні торговельні захисні заходи щодо імпорту аграрної продукції з України до п’яти сусідніх країн ЄС, заявила на брифінгу у Брюсселі речниця Єврокомісії з питань сільського господарства й торгівлі Міріам Гарсія Феррер, пише Укрінформ. За словами Феррер, остаточне рішення щодо цього ще не прийнято, й може бути оголошене наприкінці дня.

Контекст

Починаючи з 15 квітня Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія по черзі заборонили імпорт агропродукції з України. Єврокомісія обіцяла новий пакет підтримки аграріїв загальною вартістю €100 млн та активацію надзвичайних захисних заходів відповідно до чинного Регламенту про автономні торговельні заходи для пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи, імпорт яких з України тимчасово заборонений.

Європейська комісія з 2 травня до 5 червня цього року заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку й насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Протягом цього періоду агропродукцію можна, як і раніше, постачати в інші країни – члени блоку.

11 травня Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія звернулися до Єврокомісії із закликом запропонувати механізми захисту для аграріїв від напливу агропродукції з України.

НБУ підрахував, що проблеми «зернового коридору» й обмеження імпорту агропродукції сусідніми країнами може коштувати Україні до $800 млн на місяць.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд