Категорія
Новини
Дата

Fitch підвищило прогноз зростання світового ВВП з 2% до 2,4% на 2023 рік

1 хв читання

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підвищило прогноз зростання світового ВВП на 2023 рік до 2,4%, йдеться у звіті Global Economic Outlook (GEO). У попередньому прогнозі у березні очікувалося зростання до 2%.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Найбільші зміни в прогнозі торкнулися ринків, що розвиваються (EM), де дані, які надходять, виявилися набагато кращими, ніж очікувалося. 
  • Fitch у прогнозі на цей рік підвищило темпи зростання на ринках, що розвиваються, з 2,0% до 2,9%, при цьому в Бразилії, Індії, Мексиці та Росії спостерігаються суттєві поліпшення.
  • Прогноз зростання китайської економіки підвищено до 5,6% із 5,2% після швидшого, ніж очікувалося, відновлення економіки в першому кварталі. 
  • Fitch також підвищило прогноз зростання в США на 2023 рік з 1,0% до 1,2%.
  • Агентство знизило прогноз світового ВВП на 2024 рік до 2,1% з 2,4% у березні. Водночас зростання має прискоритися у 2025-му завдяки помʼякшенню грошово-кредитної політики у 2024 році.

Контекст

Світовий банк очікує зростання ВВП України у 2023-му на рівні 2%, а не 3,3%, як прогнозувалось у січні цього року. Основна причина – економічні потрясіння через війну, йдеться в доповіді «Global Economic Prospects». Погіршення прогнозу здебільшого відбулося з врахуванням економічних потрясінь, спричинених руйнуванням енергетичної інфраструктури в четвертому кварталі 2022 року, пояснили в СБ.

Витрати на реконструкцію та відновлення України оцінюються в 2,6 раза вище рівня ВВП 2022-го, а в Європі зареєстровано понад 8 млн біженців, зазначається у доповіді.

Наприкінці квітня НБУ поліпшив прогнози щодо зростання економіки у 2023 році. Якщо в минулому прогнозі було символічне зростання ВВП на 0,3%, то тепер регулятор прогнозує +2% за підсумками року. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні