Категорія
Новини
Дата

Франція заарештувала віллу та квартиру російського олігарха Фрідмана 

У Франції заарештували віллу та квартиру підсанкційного російського олігарха Михайла Фрідмана. Про це повідомили «Схеми» з посиланням на міністерство фінансів Франції.

Ключові факти

  • Було заарештовано віллу Copab у Сан-Тропе, яка, згідно з розслідуванням «Схем» («Радіо Свобода»), належить сімʼї засновника Альфа-банку Михайла Фрідмана. 
  • Як зʼясували журналісти, вілла записана на французьку фірму SNC COPAB. Її бенефіціарами є дочки Михайла Фрідмана Лариса та Катерина Фрідман, ще 1% належить його колишній дружині Ользі Айзіман. Документи, що підтверджують це, є у розпорядженні «Схем».
  • Зазначається, що Фрідман заробляв на віллі від €180 000 до €440 000 на місяць завдяки її здачі в оренду. На території вілли є басейн, сауна, хамам, джакузі та окремий майданчик для гвинтокрила.
  • Крім того, у Парижі заарештовано квартиру Фрідмана. Вона так само записана на дочок і дружину Фрідмана через компанію SCI.

Контекст

28 лютого 2022 року введено санкції проти Михайла Фрідмана. Він став одним із перших олігархів, який потрапив до санкційного списку ЄС. В обґрунтуванні вказано: Фрідман має міцні зв’язки з адміністрацією Путіна, збудував бізнес за рахунок наближеності до влади. Водночас його звинувачують у сприянні окупації Криму в 2014 році. Санкційні обмеження передбачають заморожування активів, заборону на перерахування коштів і заборону в’їзду на територію ЄС.

На Ольгу Айзіман також накладено санкції Євросоюзу, які введено 8 квітня.

Крім вілли родини Михайла Фрідмана, до переліку заморожених активів внесли ще 61 об’єкт нерухомості, що належить підсанкційним особам. Імена власників цієї нерухомості не розголошують.

Матеріали по темі