Категорія
Новини
Дата

ІТ-спільнота зібрала 31 млн грн на безпілотний комплекс PD-2

Спільнота айтівців DOU.ua за пʼять діб зібрала 31 млн грн для фонду «Повернись живим». На ці кошти куплять беспілотний авіаційний комплекс PD-2 розробки української «Укрспецсистемс», йдется в повідомленні спільноти.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • На збір 31 млн грн ІТ-спільноті знадобилося пʼять діб.
  • Айтівці провели 13 340 транзакцій. Середня пожертва склала 2324 грн. Спеціалісти донейтили від 1 до 200 000 грн.
  • До збору також доєднались ІТ-компанії, зокрема Yalantis, Uklon, Creatio, Grammarly, GoIT пожертвували від 1 млн грн.
  • За зібрані кошти фонд «Повернись живим» придбає безпілотний авіаційний комплекс PD-2 у повній комплектації з автомобілем та двома літаками, повідомив очільник фонду Тарас Чмут.
  • PD-2 – безпілотний комплекс розробки української компанії «Укрспецсистемс». Він здатен вести розвідку та корегувати вогонь артилерії, перебуваючи у повітрі до 10 годин та долаючи до 1100 км за один політ.

Контекст

Це не перший подібний збір – у травні DOU вже зібрав 30 млн грн на аналогічний комплекс за добу. У серпні «Повернись живим» відзвітував, що комплекс уже готовий і скоро вилетить на бойове завдання.

Скільки ІТ-індустрія вкладає в перемогу? Вся ІТ-спільнота станом на кінець травня пожертвувала на армію та гуманітарні проєкти щонайменше мільярд гривень, підрахували в Асоціації IT Ukraine. Сума неповна. Так тільки Харківський ІТ-кластер, згідно з публічною інформацією, за пʼять місяців війни перерахував 800 млн грн. Один із найбільших ІТ-гравців – GlobalLogic, що належить японській Hitachi, оцінює свої пожертви у 500 млн грн. Серед них і перекази від 7300 співробітників компанії. Загалом, за даними Асоціації, в Україні 5000 ІТ-бізнесів. Майже кожен або має власний фонд, або донейтить комусь, каже Владислава Зацаринна, що керує операціями DOU.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні