Категорія
Новини
Дата

Microsoft планує інвестувати $10 млрд у штучний інтелект ChatGPT – Bloomberg

Корпорація Microsoft веде переговори про інвестування $10 млрд в OpenAI – розробника вірусного бота зі штучним інтелектом ChatGPT. Про це пише Bloomberg із посиланням на свої джерела. 

Ключові факти

  • Обидві компанії обговорювали угоду протягом кількох місяців. Якщо переговори пройдуть успішно, Microsoft проведе інвестиційну діяльність протягом декількох років. 
  • Однак, за словами співрозмовників агентства, рано щось припускати, тому що остаточні умови можуть змінитися. 
  • Представники компаній раніше розповідали Semafor, що заплановані інвестиції включатимуть венчурні фірми. Оцінка OpenAI може становити $29 млрд. 

Контекст

Наприкінці листопада OpenAI – американська лабораторія штучного інтелекту, серед співвласників якої Ілон Маск, – представила свою розробку ChatGPT на базі просунутої нейромережевої моделі GPT-3.5. Мовна модель на базі ШІ може відповідати на запитання, допомагати зі складанням листів, есе та написанням коду. 

Вже за тиждень ChatGPT мав понад 1 млн користувачів. І в OpenAI планують лише нарощувати темп – у 2023 році в компанії очікують до $200 млн доходу, а вже за рік $1 млрд.

ChatGPT зараз вважають найпрофесійнішим чат-ботом, який може відповідати на питання зрозумілою мовою. Він захопив більше уваги користувачів, аніж розробки Google Al LaMDA або Meta – BlenderBot. Хоча всі три мають спільну проблему – вони можуть давати неправдиву та упереджену відповідь.

Але ChatGPT швидко видає відповідь на запитання, й користувачу не потрібно відкривати численні пошукові запити, що дуже непокоїть Google. А тепер про співпрацю з ChatGPT заговорила Microsoft – її пошуковик Bing уже багато років пасе задніх перед Google. Але чи дійсно розробка OpenAI допоможе Microsoft зруйнувати пошукову імперію Google, читайте тут.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні