Категорія
Новини
Дата

Microsoft розширить доступ до ChatGPT на тлі новин про інвестиції в OpenAI

Корпорація Microsoft розширює доступ до надзвичайно популярного програмного забезпечення від OpenAI, стартапу, чий футуристичний чат-бот ChatGPT підкорив Кремнієву долину, пише Reuters.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Microsoft заявила, що технологія стартапу, яку вона досі демонструвала своїм клієнтам, які займаються хмарними обчисленнями, у програмі, що вона назвала Azure OpenAI Service, тепер загальнодоступна. Як очікується, це викличе потік нових користувачів.
  • Ця новина зʼявилася, коли Microsoft розглядала можливість збільшення своєї частки в OpenAI на $1 млрд, про яку вона оголосила у 2019 році, розповіли Reuters два джерела. Новинний сайт Semafor раніше цього місяця повідомив, що Microsoft може інвестувати $10 млрд, Microsoft відмовилася коментувати будь-яку потенційну угоду.
  • Громадський інтерес до OpenAI різко зріс після листопадового випуску ChatGPT, текстового чат-бота, який може писати прозу, вірші або компʼютерний код за командою. ChatGPT працює на основі генеративного штучного інтелекту, який створює новий контент після навчання на величезних обсягах даних.
  • Сам ChatGPT, а не лише його базова технологія, скоро буде доступний через хмару Microsoft, йдеться у повідомленні.
  • Microsoft заявила, що перевіряє програми клієнтів, щоб зменшити потенційне зловживання програмним забезпеченням, а її фільтри можуть відсіювати шкідливий контент, який можуть вводити користувачі або створювати технології. Microsoft заявила, що CarMax, KPMG та інші використовують її сервіс Azure OpenAI. У прес-релізі цитується віце-президент Al Jazeera, який сказав, що служба може допомогти організації узагальнити та перекласти контент.

Контекст

У 2022-му маловідома для широкого загалу OpenAI випустила одразу два трендових ШІ-продукти: текстовий ChatGPT та DALL-E2 для генерації картинок. Стартап задумувався як неприбуткова дослідницька лабораторія.

У 2021-му OpenAI оцінювали у $14 млрд. У 2023-му Microsoft збирається вкласти в розробника двох хітових нейромереж $10 млрд шляхом придбання 49% компанії. Ще $300 млн планують інвестувати Thrive Capital і Founders Fund, пише The Wall Street Journal.

Якщо угода, деталі якої просочилися в медіа, буде укладена, OpenAI коштуватиме близько $29 млрд.

Компанія не публікує фінансову звітність. OpenAI планує отримати мінімум $200 млн виторгу у 2023-му та вп’ятеро більше у 2024-му, за даними Reuters.

Нещодавно ОpenAI, творець чат-бота зі штучним інтелектом, відкрив список очікування для «експериментальної» платної версії, яку він називає ChatGPT Professional.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні