Категорія
Новини
Дата

Нацкомісія затвердила двоетапне підвищення тарифів на розподіл електроенергії. З червня вони зростуть на 7,5–28,1%

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила двоетапне підвищення тарифів на послуги з розподілу електроенергії для обленерго. Рішення ухвалили на засіданні 23 травня, пише «Інтерфакс-Україна».

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • НКРЕКП ухвалила рішення про двоетапне підвищення тарифів на послуги з розподілу електроенергії для регіональних операторів системи розподілу (ОСР, обленерго) на періоди з 1 до 30 червня, а потім із 1 липня до 31 грудня цього року.
  • З 1 червня тарифи для регіональних обленерго зростуть на 7,5–28,1% за першим класом напруги і на 6,9–25,5% – за другим.
  • На першому етапі з 1 до 30 червня тарифи збільшаться для 22 ОСР.
  • На другому етапі з 1 липня до 31 грудня тарифи зростуть для 27 ОСР, з урахуванням ще пʼяти обленерго, розташованих у зоні бойових дій. Для цих компаній розцінки на послуги з розподілу електроенергії підвищаться в один етап – на період із 1 липня до 31 грудня.
  • Нацрегулятор утримався від підвищення тарифів з 1 червня для п’яти обленерго, які входять до VS Energy International NV, адже компанія перебуває під санкціями з боку РНБО. Регулятор ухвалить тарифне рішення щодо цих пʼяти ОСР в особі АТ «Житомиробленерго», ПрАТ «Кіровоградобленерго», ПрАТ «Рівнеобленерго», АТ «Чернівціобленерго» та АТ «Херсонобленерго» пізніше, йдеться у повідомленні.
  • З 1 червня найвищі тарифи на послуги з розподілу електроенергії серед регіональних ОСР матиме «Закарпаттяобленерго»: 365,65 грн/МВт·год за першим класом напруги та 1642,93 грн/МВт·год – за другим. Найнижчі – «ДТЕК Київські електромережі»: 142,91 грн/МВт·год і 587,12 грн/МВт·год відповідно.

Контекст

НКРЕКП 21 грудня 2022 року підвищила тарифи на послуги з розподілу електроенергії для регіональних операторів системи розподілу на період із 1 січня до 31 березня 2023 року на 3,2–11,8% за першим класом напруги і на 1,2–8,1% – за другим.

Спочатку Нацкомісія мала намір продовжити поетапний процес підвищення тарифів для ОСР у 2023 році ще на двох наступних етапах: з 1 квітня до 30 червня та з 1 липня до 31 грудня.

30 березня 2023 року регулятор підвищив із 1 квітня тарифи на розподіл електроенергії для шести ОСР, розташованих у зоні бойових дій. Тарифи на розподіл електроенергії для АТ «ДТЕК Донецькі електромережі», АТ «Херсонобленерго», ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі», ТОВ «Луганське енергетичне обʼєднання», ДП «Регіональні електричні мережі» та ПАТ «Запоріжжяобленерго» з 1 до 30 квітня підвищили за першим класом напруги на 8,6–13,7%, за другим – на 5,2–8,7%, за винятком ПАТ «Запоріжжяобленерго», для споживачів якого тариф знизився на 0,3%.

У квітні НКРЕКП продовжила дію тарифів на розподіл електроенергії для всіх ОСР до 31 травня 2023 року.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні