Категорія
Новини
Дата

Окупанти викрали з Луганщини 70 000 т зерна нового врожаю – голова ОВА 

Близько 70 000 т зерна нового врожаю російські окупанти вже відібрали у фермерів Луганщини та вивезли, повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. У аграріїв не залишається врожаю для реалізації та коштів, щоб розрахуватися з населенням за паї.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • За словами Гайдая, фермери Луганської області навіть за відсутності більшості одиниць техніки, яку росіяни вкрали навесні, липневий врожай зібрали в оптимальні строки.
  • Два найбільших підприємства Луганської області – ТОВ СП «Нібулон» та ПрАТ «Агротон» – майже завершили збирання врожаю. Однак зерно «націоналізувало» кубанське підприємство, наголосив голова ОВА. За оперативними даними, вже вивезено майже 70 000 т зерна нового врожаю.

Контекст

Орієнтовна загальна вартість викрадених РФ зернових та олійних культур в Україні становить понад $613 млн, підрахували в Центрі досліджень продовольства та землекористування KSE Institute. Наразі загальна сума збитків і втрат через війну в сільському господарстві становить $27,6 млрд. Найбільша категорія – це непрямі втрати через морську блокаду українських портів ($11,9 млрд) та зниження виробництва ($9,6 млрд). Серед збитків, які становлять $4,3 млрд, найбільшою категорією є збитки через незібрані озимі культури ($1,4 млрд) та знищена техніка ($926 млн).

За даними ГУР, російські окупанти продовжують незаконно вивозити українське зерно та намагаються відновити роботу морського порту в Маріуполі. Російські суховантажні судна «Матрос Кошка» та «Матрос Пожинич» з викраденою українською сільськогосподарською продукцією (зерно загальною масою 54 000 т) 13 липня планували захід до порту Бейрут (Ліван). Оператор суден – російська компанія «Crane Marine Contractor LLC» (Астрахань).

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні