Категорія
Новини
Дата

Російська влада хоче дозволити нелегальне використання софту компаній, які пішли з РФ

Російський уряд хоче визначити спеціальні умови використання іноземного програмного забезпечення (ПЗ), компанії-розробники якого пішли з ринку РФ, пише «Коммерсантъ».

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • У Мінцифри РФ обговорюють законопроєкт, який, з одного боку, «декриміналізує» нелегальне використання софту закордонних компаній, які припинили підтримку та оновлення своїх програм у Росії, а з іншого – запровадить примусове ліцензування цього ПЗ, повідомив співрозмовник видання.
  • Йдеться про запровадження механізму, який дозволить російським компаніям переказувати оплату за використання софту на спецрахунки до вимоги правовласника.
  • У профільному відомстві не прокоментували таку ініціативу. Проте голова Мінцифри Максут Шадаєв під час зустрічі з представниками IT-галузі заявив про необхідність створити умови, за яких бізнес міг би використати закордонний софт.

Контекст

У серпні до Держдуми внесли законопроєкт про примусове ліцензування обʼєктів авторського та суміжного права (включно з ПЗ) тих правовласників, які пішли з російського ринку після початку війни з Україною. Однак ця пропозиція не знайшла підтримки: Мінцифри вважало проєкт недопрацьованим.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, з російського ринку пішли найбільші розробники ПЗ, зокрема Adobe, SAP та Microsoft.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні