Категорія
Новини
Дата

Скільки людей та бізнесу повернулися на деокуповані території. Інфографіка за областями

На деокуповані території Херсонської, Харківської, Чернігівської, Сумської та Київської областей повернулося понад 1 млн осіб, які виїхали з початку війни. А майже 14 000 підприємств відновили роботу. Про це в інтервʼю Forbes розповів заступник голови Офісу президента (ОП) Олексій Кулеба.

Ключові факти:

  • Під час поїздки регіонами, ми бачили та чули від місцевої влади, що люди попри війну повертаються у деокуповані міста та селища, каже Кулеба. «Наш пріоритет – зробити для них придатні умови для життя», – додає заступник голови ОП.
  • До Київської області з 353 000 осіб, які виїхали з початку війни, повернулося 248 000. А в Харківській області з понад 1 млн осіб, які виїхали з 24 лютого 2022 року, до області повернулися 637 700 осіб. У Сумській області з 300 000 осіб повернулися лише 100 000 осіб. 
  • На деокуповані території повертається бізнес. У Сумській області бачимо повернення бізнес-активності, у Херсонській із цим складніше, каже Кулеба. На Херсонщині з 24 лютого 2022 року роботу припинили понад 8000 підприємств, із них наразі відновили діяльність – лише 355. На Сумщині з початку війни роботу зупинило 57 підприємств (Довідка – дані по 100 найбільших підприємствах, за якими ведеться моніторинг), з них 47 вже відновили роботу. 
  • На Сумщині існують певні програми для малого та середнього бізнесу – міська та обласна влада кредитують підприємства, які зазнали певних руйнувань, але готові відновити роботу, пояснює Кулеба. Подібні програми існують й в інших регіонах. Наприклад, у західних областях у такий спосіб допомагають релокованим підприємствам, додає заступник голови ОП.
Скільки людей та бізнесу повернулися на деокуповані території. Інфографіка за областями /Фото 1

Контекст

Олексій Кулеба, 39, відповідає в Офісі президента за розвиток та відновлення регіонів. Наприкінці січня він змінив на цій посаді Кирила Тимошенка. До цього Кулеба майже рік керував Київською ОДА.  

Forbes зустрівся з Кулебою на наступний день після його повернення з відрядження регіонами, де він разом із президентом інспектував найгарячіші точки країни – Донбас, Херсонщину та Харківщину. Чи є в ОП план, як повернути «до життя» деокуповані регіони, читайте тут.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні