Категорія
Новини
Дата

США підготували нові санкції проти найбільших російських банків – Reuters

США підготували нові санкції проти російських банків, що включають заборону на обробку їхніх транзакцій американськими фінустановами. Заходи будуть вжиті у разі вторгнення Росії в Україну, пише Reuters.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Мета санкцій – нанести збитки російській економіці за рахунок розриву «кореспондентських» відносин між банками Росії та США, які необхідні для здійснення міжнародних платежів.
  • Під санкції можуть потрапити найбільші російські банки та організації, такі як ВТБ, Сбербанк, ВЕБ та Газпромбанк, повідомили джерела агентства.
  • США також можуть запровадити обмеження щодо російських компаній та фізосіб, внісши їх до списку SDN (Specially Designated Nationals), «фактично викресливши» їх з американської банківської системи. Потрапляння до SDN означає заборону на торгівлю з американськими громадянами та компаніями та заморожування всіх активів у США.

Контекст

США на початку січня представили новий пакет санкцій проти Росії у разі вторгнення в Україну. Документ передбачає низку заходів, зокрема, заборону на операції з російськими компаніями у низці ключових секторів, а також відключення РФ від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.

14 лютого країни Великої сімки (G7) попередили Росію про серйозні економічні наслідки у разі подальшої військової агресії проти України.

На початку лютого російські компанії та банки провели «навчання» на випадок відключення від західної інфраструктури.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні