Категорія
Новини
Дата

Ціна нафти Urals перевищила $95 вперше з 2014-го. Російський сорт дорожчає на геополітичній напруженості у світі

Ціна нафти Urals у Північно-Західній Європі та Середземноморʼї 4 лютого перевищила $95/бар., повідомило міжнародне агентство Argus. Російський сорт подорожчав слідом за зростанням цін на еталонні сорти в умовах геополітичної напруженості у світі, а також через побоювання недостатньої пропозиції сировини.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Вартість Urals у Північно-Західній Європі у пʼятницю збільшилася на $4,66/бар. порівняно з четвергом – до $95,12/бар. (CIF Роттердам). Це подорожчання стало максимальним з 17 вересня 2014 р. – тоді котирування сягало $96,18/бар.
  • У Середземноморʼї ціна партій Urals обсягом по 80 000 – 100 000 т зросла в останній торговий день минулого тижня на $3,09/бар. – до $96,28/бар. (CIF Augusta). Це стало максимальним рівнем з 9 вересня 2014 р. – тоді котирування становило $97,41/бар.
  • Геополітична напруженість у Східній Європі та на Близькому Сході сприяла різкому зростанню цін на нафту з початку року: фʼючерси на Brent подорожчали з 1 січня на 17%, WTI – на 20%.

Контекст

2 лютого президент США Джо Байден ухвалив офіційне рішення про розгортання додаткових військових сил у Східній Європі. Також США попередили, що РФ планує використати постановочний напад на Донбасі як привід для вторгнення в Україну.

На тлі похолодання у США ціни на нафту 4 лютого перевищили $90 за барель, зокрема WTI піднялася вище $90 після того, як арктичні повітряні маси дійшли до Техасу і порушили нафтовидобуток у регіоні. Вартість нафти Brent 7 лютого станом на 13:18 за Києвом склала $92,73, нафта WTI торгувалася на рівні $91,35 за бар.

19 січня вартість Urals перевищила $90/бар. вперше з жовтня 2014 року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні