Категорія
Новини
Дата

Ціна нафти Urals перевищила $95 вперше з 2014-го. Російський сорт дорожчає на геополітичній напруженості у світі

Ціна нафти Urals у Північно-Західній Європі та Середземноморʼї 4 лютого перевищила $95/бар., повідомило міжнародне агентство Argus. Російський сорт подорожчав слідом за зростанням цін на еталонні сорти в умовах геополітичної напруженості у світі, а також через побоювання недостатньої пропозиції сировини.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Вартість Urals у Північно-Західній Європі у пʼятницю збільшилася на $4,66/бар. порівняно з четвергом – до $95,12/бар. (CIF Роттердам). Це подорожчання стало максимальним з 17 вересня 2014 р. – тоді котирування сягало $96,18/бар.
  • У Середземноморʼї ціна партій Urals обсягом по 80 000 – 100 000 т зросла в останній торговий день минулого тижня на $3,09/бар. – до $96,28/бар. (CIF Augusta). Це стало максимальним рівнем з 9 вересня 2014 р. – тоді котирування становило $97,41/бар.
  • Геополітична напруженість у Східній Європі та на Близькому Сході сприяла різкому зростанню цін на нафту з початку року: фʼючерси на Brent подорожчали з 1 січня на 17%, WTI – на 20%.

Контекст

2 лютого президент США Джо Байден ухвалив офіційне рішення про розгортання додаткових військових сил у Східній Європі. Також США попередили, що РФ планує використати постановочний напад на Донбасі як привід для вторгнення в Україну.

На тлі похолодання у США ціни на нафту 4 лютого перевищили $90 за барель, зокрема WTI піднялася вище $90 після того, як арктичні повітряні маси дійшли до Техасу і порушили нафтовидобуток у регіоні. Вартість нафти Brent 7 лютого станом на 13:18 за Києвом склала $92,73, нафта WTI торгувалася на рівні $91,35 за бар.

19 січня вартість Urals перевищила $90/бар. вперше з жовтня 2014 року.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні