Категорія
Новини
Дата

Турзбір в Україні з початку року зріс на 65%. Найбільше зростання зафіксовано у Львівській області

Попри збитки, яких зазнала туристична сфера України через війну, за перші чотири місяці 2022 року сума туристичного збору становила 64,6 млн грн, що майже на 65% більше порівняно з аналогічним періодом 2021 року (39,2 млн грн). До пʼятірки лідерів за сплатою туристичного збору увійшли Київ та чотири області, йдеться у повідомленні Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ). 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Київ поповнив бюджет на понад 18 млн грн, при цьому сума турзбору зросла на 98%. 
  • Найбільше зростання порівняно з аналогічним періодом в 2021 році зафіксовано у Львівській області – 268%. До бюджету з цього регіону надійшло 11,4 млн грн. У Закарпатській області сума турзбору зросла на 144% і становила 6,2 млн грн. Хмельницька область заробила 1,4 млн грн. Там зафіксовано зростання на 65%. Івано-Франківська внесла до бюджету майже 6 млн грн, а збір зріс на 48%.
  • Подібне зростання лише доказ того, що більшість українців рятувалися від війни, зазначила голова Державного агентства розвитку туризму Марʼяна Олеськів. 
  • «Перші два місяці війни готелі на безпечних територіях були заселені повністю. Однак наразі ситуація змінилася, тепер більшість закладів розміщення у західних регіонах країни стоять напівпорожні. А значить, і частка туристичного збору за друге півріччя 2022 року значно скоротиться», – прогнозує вона.
  • ДАРТ зараз займається розробкою спеціальних програм реабілітації як для військових, так і для цивільних, які постраждали внаслідок воєнних дій. «Це дасть змогу не тільки підтримати туристичну галузь України та зберегти робочі місця, а й надати необхідну допомогу військовим і цивільним», – наголосила Олеськів.
  • Значне падіння туристичного збору зафіксовано в областях, де велися або наразі ведуться воєнні дії, а також тих, які були окуповані. Найбільше – на 63% – зменшилася сума турзбору в Миколаївській області, на 60% – у Луганській, 48% – у Сумській, у Херсонській зафіксовано падіння на 46%, а у Запорізькій – на 41%. 
Турзбір в Україні з початку року зріс на 65%. Найбільше зростання зафіксовано у Львівській області /Фото 1

Контекст

Туристична галузь України перебуває у важкому стані. Найбільше постраждали туроператори та турагенти, у них фактично немає роботи. Дещо відновлюють свою роботу туроператори внутрішнього туризму, зазначають в ДАРТ.

Іноземні туристи майже не прибувають до України. Внутрішніх туристів зараз теж немає. У перші місяці війни було дуже багато вимушених переселенців, які переміщались на більш безпечні території, зупинялись у закладах розміщення.

Через війну надходження до держбюджету від тургалузі за перші чотири місяці 2022 року скоротилися на 18% в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні