Категорія
Новини
Дата

У західних країнах прихильників «закриття неба» для України удвічі більше, ніж противників – опитування

У суспільств США, Британії та країнах ЄС є запит на допомогу Україні, свідчать дані опитування української Gradus Research та чеської Response:AI. Зокрема, у західних країнах удвічі більше респондентів підтримують «закриття неба» над Україною.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • У західних країнах удвічі більше респондентів підтримують (повністю або скоріше) рішення використати військові можливості та «закрити небо» над Україною. Прибічників цієї ідеї у США, Великій Британії та ЄС, відповідно, 45%, 46% та 46%, у той час як проти неї виступають, відповідно, 20%, 20% та 17% опитаних. 
  • Говорячи про приєднання військових своїх країн до відповіді України на агресію Росії у повітрі та на землі — у цієї тези однакова кількість прихильників і противників у кожному з опитаних регіонів: США: 39,0% vs 34,2%, Британія 41,9% vs 31,5%, ЄС 37,6% vs 36,8%.
  • Президент України Володимир Зеленський сприймається позитивно 84,9% українців (63,0% вибрали варіант «Дуже позитивно»), 65,0% громадян США (42,0% вибрали варіант «Дуже позитивно»), 78,7% британців (52,8% — «Дуже позитивно») і 69,2% громадян ЄС (41,3% — «Дуже позитивно»).
У західних країнах прихильників «закриття неба» для України удвічі більше, ніж противників – опитування /Фото 1

Методологія

Нове міжнародне опитування проводилось 6-7 березня 2022 року. Воно ініційоване американською компанією Cygnal, яка запросила до партнерства Gradus Research (Київ) та Response:AI (Прага). Спільними зусиллями було опитано понад 3500 громадян України, Великої Британії, США та ЄС.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні