Категорія
Новини
Дата

Посли ЄС не змогли узгодити 10-й пакет антиросійських санкцій

Посли ЄС не змогли узгодити 10-й пакет санкцій проти Росії, переговори продовжаться завтра. Про це повідомив редактор «Радіо Свобода» в Європі Рікард Йозвяк.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Сьогодні серед послів ЄС немає згоди щодо 10-го пакету санкцій щодо Росії. Переговори продовжаться завтра, тривожно наближаючись до встановленого терміну 24 лютого», – повідомив він у твіттері.
  • Йозвяк нагадав, що Угорщина раніше хотіла видалити зі списку санкцій девʼятьох російських олігархів.
  • «Угорщина відступила. Спочатку говорили про девʼять осіб, потім про чотирьох, вчора про двох, сьогодні – домовленість про 0. Але продовження тільки на шість місяців, а не девʼять чи 12 місяців, як просили багато інших держав–членів ЄС», – додав він.

Контекст

10-й пакет санкцій ЄС готує до 24 лютого – роковин початку великої війни. Литва та Польща – країни, які займають найбільш жорстку позицію, – наполягають на запровадженні санкцій проти російського ядерного сектору й обмеженні на торгівлю алмазами.

Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан погрожував ветувати санкції проти російського «Росатома». «Ми не дозволимо реалізувати план включення атомної енергетики в санкції. Про це не може бути й мови», – сказав премʼєр Угорщини.

Раніше фон дер Ляєн заявляла, що до чергового пакету санкцій увійдуть заходи, спрямовані на боротьбу з обходженням введених раніше обмежень.

За її словами, у 10-му пакеті санкцій проти РФ пропонується, зокрема, запровадити експортний контроль щодо 47 компонентів для електроніки, які можна використовувати в системах озброєння, включаючи безпілотники, ракети та гелікоптери.

За даними Politico, до 10-го пакету санкцій ЄС можуть включити чотири російські банки, у тому числі «Альфа-банк», і близько 130 фізичних та юридичних осіб, серед яких військові, чиновники та журналісти російських державних ЗМІ.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні