Категорія
Новини
Дата

Велика Британія може зупинити поставки газу в ЄС у разі загострення кризи – Financial Times

Велика Британія може припинити постачання газу до континентальної Європи, якщо їй загрожуватиме нестача енергоносіїв. Про це повідомляє Financial Times.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Велика Британія припинить поставки газу в інтерконектор, що зʼєднує острівну країну з Бельгією та Нідерландами, у разі гострого дефіциту енергоносіїв на внутрішньому ринку. 
  • Європейські газові компанії закликають Британію співпрацювати з ЄС. Вони попереджають, що відключення інтерконектора може обернутися проти Лондона.
  • Відключення інтерконектора є частиною чотириетапного плану на випадок значних нестач газу. Інші розглянуті кроки включають, наприклад, припинення поставок сировини промисловим компаніям та заохочення домогосподарств зменшувати споживання енергії.
  • Поки що британський уряд гарантує, що енергетична безпека країни буде забезпечена, а газова криза «вкрай малоймовірна». Велика Британія не залежить від російського газу, але тісно повʼязана з європейським енергетичним ринком. Тож якщо поставки з Росії на континент впадуть, то всі боротимуться за сировину з альтернативних джерел, зокрема з Норвегії. А це підвищить ціни для британців.

Контекст

Як пише FT, у Великої Британії обмежені потужності для зберігання газу. Країна імпортує багато скрапленого природного газу (СПГ) з Катару, наприклад, і надлишки влітку відправляються до Європи. З іншого боку, Велика Британія рятує себе взимку сировиною з континенту – під час суворої зими 2018 року понад 20% постачання газу на острів надходило з Європи.

Плани на випадок надзвичайних ситуацій почали реалізовувати Німеччина та Нідерланди. Берлін уже просить громадян зменшити споживання енергії.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні