Категорія
Новини
Дата

Зеленський анонсував відставку Свириденко з поста премʼєр-міністра

2 хв читання

Поширити
Офіс президента України

Володимир Зеленський та Юлія Свириденко Фото Офіс президента України

Президент запропонував премʼєрці Юлії Свириденко очолити «новий значимий напрямок у відносинах з ключовим партнером»» і анонусував зміну премʼєра як частину нової політичної стратегії. Про це очільник держави написав у Telegram 12 липня. Партнера, до якого відряджають Свириденко, Зеленський не називає. За інформацію співрозмовників Forbes Ukraine це США. 

Заощаджуйте, отримуючи 6 журналів за ціною 4

Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за 1 799 грн замість 2 400 грн. Читайте головні історії українського бізнесу, ексклюзивні рейтинги та глибоку аналітику в кожному номері.

Купити

Деталі

  • Зеленський уточнив, що запропонував премʼєрці Юлії Свириденко очолити новий напрямок роботи і це рішення є частиною оновлення політичної стратегії.
  • «Я вдячний Юлії за чітку, стабільну і ефективну роботу на посаді премʼєр-міністра, за роки результативної роботи в команді України й запропонував очолити новий значимий напрямок у відносинах з ключовим партнером», – зазначив президент.
  • Зеленський анонсував і кадрові зміни та оновлення Кабінету Міністрів.
  • «Визначили, що для змін потрібне оновлення Кабінету міністрів. Розраховую, що разом із парламентарями проведемо відповідні заміни в уряді України», – написав він.
  • Крім того, президент анонсував зміни у складі керівництва правоохоронних органів.
  • За словами Зеленського, за кожен із пріоритетних зовнішньополітичних напрямків відповідатиме окрема людина з необхідним досвідом. Серед них – співпраця зі США, Європейським Союзом, Польщею, Угорщиною, країнами Близького Сходу, Китаєм та міжнародними організаціями.
  • Джерела Forbes Ukraine в уряді та парламенті повідомили, що Свириденко стане послом України у США.
  • Свириденко подякувала президенту за довіру та урядовій команді за роботу і додала, що «готова й надалі служити Українській державі та виконувати завдання, спрямовані на посилення позицій України, захист національних інтересів і наближення справедливого миру».

Здобутки

  • Рекордне зовнішнє фінансування – $52,4 млрд за 2025-й і узгоджена нова програма МВФ на $8,1 млрд (затверджена в лютому 2026-го).
  • Механізм експорту зброї (Drone Deal, липень 2026) – одна з небагатьох реальних системних новацій, з відрахуваннями в спецфонд ОПК.
  • Угода про надра / фонд URIF – інфраструктуру створено, партнера, офіційного інвестрадника – Alvarez & Marsal – призначено.
  • Приватизація: Готель «Україна», ОГХК. Хоча це радше продовження політики попереднього Уряду.
  • Втримана макростабільність: інфляція знижена з піку 15,9% до ~8%, резерви на 1 липня 2026 – $51,3 млрд.

Невдачі

  • «Мідас» – найбільший корупційний скандал за президентства Зеленського. В «Енергоатомі» в листопад 2025-го НАБУ викрила масштабну схема відкатів. Свириденко як екс-міністерка економіки відповідала за наглядову раду компанії.
  • Економіка сповзла в рецесію: -0,5–0,6% ВВП у I кварталі 2026 (основна причина – довготривалі перебої зі е/е через російські обстріли).
  • Фонд відбудови —282 заявки, але жодної угоди саме по надрах ще не було.
  • Довіра від’ємна – 27% проти 41% за дослідженням КМІС у травні 2026-го, 23% взагалі не знають, хто вона.

Контекст

Оновлення Кабміну має пройти через Раду.

Юлія Свириденко народилася 25 грудня 1985 року в Чернігові. У 2008-му з відзнакою закінчила Київський національний торговельно-економічний університет. Карʼєру держслужбовця почала 2015 року радницею голови Чернігівської ОДА, згодом очолила департамент економічного розвитку. З 2019-го – у Міністерстві економіки: заступниця, потім перша заступниця міністра. У грудні 2020-го перейшла до Офісу президента заступницею керівника. Із 4 листопада 2021-го – перша віцепремʼєрка, міністерка економіки. 17 липня 2025 року Рада призначила її премʼєр-міністеркою, вона змінила на цій посаді Дениса Шмигаля, який нині є першим віцепремʼєр-міністром – міністром енергетики.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?