Народився 7 червня 1986 у Києві. Закінчив КПІ за спеціальністю «Телекомунікаційні системи та мережі». 2011 року заснував компанію Ajax Systems. З 2023-го є членом ради директорів Спілки українських підприємців.
20 найбагатших українців 2022
«Гра закінчується, коли встаєш з-за столу. Тільки ти можеш її припинити», – відповідає на запитання про рецепт стійкості бізнесу засновник Ajax Systems. В березні компанія перевезла у 160 фурах київський завод на Закарпаття. А у квітні відновила виробництво. Влітку запустила новий завод у Туреччині.
Диверсифікація виробництва потрібна, щоб нівелювати воєнні ризики для замовників техніки Ajax з більш ніж 130 ринків світу. За вісім місяців бізнес зріс майже на 50%, Ajax не втратила жодного замовника і не переносила запуск нових продуктів. У компанії перед початком вторгнення працювало майже 1800 співробітників, нині – 2500.
Ajax не розкриває фінансових показників. Кілька інвестаналітиків приблизно оцінили виторг Ajax у $150–200 млн і кажуть, що це високомаржинальний бізнес. Скільки може коштувати компанія, що виросла в 1,5 раза під час ідеального шторму? «Покаже наступний продаж акцій», – каже Конотопський. За його словами, вже під час війни була пропозиція щодо купівлі частки за оцінки бізнесу в $700 млн, її відхилили всі акціонери.
«У разі відновлення хорошої кон’юнктури за результатами 2023 року оцінка може бути ближчою до $1,5 млрд», – говорить керівний партнер інвестфірми Soul Partners Ігор Верхогляд.
100 богатейших украинцев 2021
«Когда управляешь ростом и пытаешься контролировать падение – ощущения примерно одинаковые», – говорит Александр Конотопский, основатель и CEO производителя охранным систем Ajax. В последние годы он побывал в обеих ситуациях. С 2015 года, когда Ajax вышел за пределы украинского рынка, компания запустила 33 продукта на 93 рынках.
В первые месяцы пандемии продажи на некоторых рынках снизились вдвое, но к концу года совокупные доходы удалось увеличить на 75% (точный размер выручки компания не раскрывает). На этом приключения не закончились. В начале пандемии основные производители сократили выпуск электронных компонентов. А когда экономика пошла на поправку и спрос на электронику вырос, выяснилось, что микросхем на всех не хватает. Гиганты вроде Apple и Samsung уже застолбили себе места в очереди за дефицитным товаром. Компаниям поменьше, в том числе и Ajax, приходится ждать. «До сих пор не все можно найти, перекупаем дороже, ищем замены, это бьет по бизнесу», – рассказывает Конотопский. Трудности не заслоняют горизонт. В 2021-м компания планирует нанять 200 новых сотрудников в украинские R&D и представить до 25 новых устройств.