До березня 2019 року чи не найбільше часу після дому працівники проводили на робочому місці. Пандемія це змінила. Чи є однозначна відповідь на питання, який режим роботи ефективніший та кращий? Українські компанії висувають свої гіпотези
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
В офісі Альфа-Банку Україна один із поверхів компанії реорганізували під «квартиру». «У людей з’явилася можливість працювати вдома, і ми вирішили дати альтернативу», – каже виконавча директорка компанії Ольга Філіпенко. Як ще компанії створюють атмосферу на роботі, рівноцінну домашній? Ось їхні рішення.
Облаштувати антиофіс
Креаторам і творчим людям необхідний особливий простір, де будуть народжуватися особливі ідеї, вважають у компанії. Таким простором став офіс, стилізований під квартиру. У ньому є спальня, вітальня, дитяча та інші «домашні» зони. Всього їх 13.
«Вітальня» – приміщення з коловими диванами для командних мозкових штурмів, презентацій і вечірок після робочого дня. Тут все мобільне – наприклад, рухаються «стіни», роль яких виконують стелажі. Це потрібно, щоб змінювати конфігурацію приміщення.
У «дитячій» кімнаті знаходиться зона для фотозйомок з фонами і джерелами світла. Там створюють фотографії для зовнішньої та внутрішньої комунікації. Фони використовують і як екран для проєктора: іноді команди залишаються в «дитячій» вечорами після роботи, щоб переглянути навчальні відео.
Обрати меблі, що нагадуватимуть про дім
Одне з приміщень стилізоване під однокімнатну квартиру. Всередині – вінтажний диван, кухня, обідній стіл, книги і килими. Там проходять зустрічі та брейншторми. Співробітники можуть «пожити» у квартирі, працюючи над великим проєктом.
Облаштувати простори для спонтанної творчості
В офісі EVO підтримують дружбу між співробітниками, постійне спілкування та спільні хобі. Через пандемію більшість команд працюють віддалено, але офіс закривати не планують. «І до пандемії, і зараз він залишається обожнюваним командою місцем», – каже керівник команди комунікацій EVO Юлія Новаченко.
У приміщенні багато невеликих затишних просторів для спонтанної творчості та взаємодії. «Класні рішення рідко народжуються у переговорках, – вважає Новаченко. – У нас вони з’являються в процесі живого спілкування, коли команда зустрічається за кавою».
Додати місце для настільних ігор
За відпочинок в офісі відповідає проєкт GL Club. Він є у кожному приміщенні компанії. У цьому просторі можна провести час після роботи, зіграти в більярд, шахи або настільний футбол та випити кави. «Частково суть цього простору – в тімбілдінгу. Але також ми помітили, що багато нових цікавих ідей у команди виникає, коли вони розслаблені та відпочивають разом», – пояснює молодший віцепрезидент GlobalLogic Ігор Костів.
Створити фан-руми
По всьому офісу розташовано фан-руми: простори, де можна відпочити та перезавантажитися. У цих кімнатах є приставки, столи для більярду та пінг-понгу. На поверхах додатково розташовано зони з настільним футболом, турніками та гіроскутерами.
Стилізувати мітинг-рум під дитячу кімнату
У невеликій переговорці «Ванкувер» – набір іграшок та конструкторів: у компанії багато співробітників із дітьми. Ідея такого мітинг-руму зʼявилася у власників компанії Степана Михайлова та Сергія Бєлоусова, коли їхні власні діти почали приїжджати до батьків на роботу.
Облаштувати зону з каміном
Поруч із робочими локаціями облаштували лаунж-зону з диваном, стелажами для книг, кріслом-гойдалкою та електричним каміном. Одразу після реконструкції виникла проблема – простір залишався порожнім. Чому? У ньому діяло правило: тут можна тільки відпочивати. І лише коли його дозволили ігнорувати, працівники почали приходити.
Створити місця для сну та хоббі
«Багатьом співробітникам для відновлення продуктивності потрібен короткий денний відпочинок у тихому місці», – каже People Partner IT-компанії Анатолій Вісікірський. Для цього створили приміщення Nap Room. У ньому три кімнати, розділені щільними шторами. Це місце не для повноцінного сну, а для швидкого заряджання енергією посеред робочого дня.
Дизайн офісу IT-компанії враховує і захоплення працівників. «Ми хотіли перенести традиції, що прижилися у старому офісі, до нового простору», – пояснює Вісікірський. З таких традицій – шоу талантів і музичні репетиції перед ним. Для цього створили Loud Room зі звукоізоляцією та інструментами.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.