Гелен Меєр – єдина засновниця і гендиректорка стартапу догляду за дітьми Otter. Фото OTTER
Категорія
Інновації
Дата

Гелен Меєр придумала, як налагодити ринок догляду за дітьми і допомогти безробітним батькам заробити. В її стартап вже інвестували Sequoia Capital та Andreessen Horowitz

3 хв читання

Гелен Меєр – єдина засновниця і гендиректорка стартапу догляду за дітьми Otter. Фото OTTER

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

У травні 2020-го Гелен Меєр почала усвідомлювати, що її тимчасовий статус безробітної мами на час пандемії не буде таким вже тимчасовим. За два місяці до того її раніше успішний бостонський стартап освітніх технологій Forward F1rst прогорів того ж тижня, коли закрився садочок її 16-місячних синів-близнюків. Роль того, хто буде сидіти із малюками, автоматично дісталася їй. 

Майже одразу Гелен стала шукати нову роботу, адже, як і багато інших, вірила, що все невдовзі повернеться до норми. «Я подала резюме у компанію в середині травня, але зрозуміла, що не можу на неї погодитися, – розповідає Меєр Forbes про пропозицію нової роботи. – На той момент я вже зрозуміла, що ця вся ситуація із нами надовго».

Меєр не була наодинці із цією проблемою, адже пандемія змусила багатьох жінок піти з роботи, щоб взяти на себе левову частку догляду за дітьми і хворими рідними, коли школи й інші установи зачинили свої двері.

Згідно із Національним центром правової допомоги жінкам, така доля спіткала понад 2 мільйони жінок. Меєр почала досліджувати тренди догляду за дітьми і стилі виховання, намагаючись знайти рішення нової проблеми, адже у різних батьківських групах у соцмережах жінки розповідали про такі ж ситуації.

Коли минулого липня Меєр влаштувала у деяких групах опитування про потенційні рішення, то отримала понад 2000 відповідей менше ніж за тиждень. Після цього вона почала організовувати безкоштовні групи догляду за дітьми. Вона помітила, що безробітним батькам дуже подобається така робота, а тому вона задумалася про те, щоб створити систему, яка б давала змогу таким батькам заробляти гроші.

Минулої осені Меєр запустила Otter і влаштувала догляд за дітьми 7000 родин, а також допомогла 3500 безробітних батьків разом заробити $20 млн. Стартап нещодавно закрив новий раунд інвестицій, який влаштували для подальшого розширення.

Нью-Йоркський стартап Otter зібрав $23 млн у раунді інвестицій Серії А, який очолила фірма Sequoia Capital. У цьому раунді також взяли участь Abstract Ventures, Thrive Capital та інші. Венчурна фірма Andreessen Horowitz теж була учасником цього раунду, а ще вона очолила раніше нерозголошений посівний раунд минулої осені, коли було зібрано $4,8 млн.

За словами Меєр, капітал піде на збільшення команди довіри і безпеки, щоб компанія могла бути впевненою, що її внутрішня інфраструктура достатньо надійна для подальшого розширення.

«Наша мета – це зробити все, щоб Otter була місцем, де можна знайти безпечний і надійний догляд за дітьми, – пояснює Меєр. – Ми дуже хочемо донести до людей свою місію і допомогти їм обрати комфортне для них рішення, в якому вони будуть упевнені».

Меєр нещодавно найняла Стівена Сіґера на посаду генерального директора з операцій і юридичних питань і Дейва Вілерна, одного з перших працівників команди довіри і безпеки в Airbnb.

На платформі компанії батьки і потенційні доглядальники відповідають на запитання про їхній стиль виховання, підходи і розпорядок дня. Коли відбувається збіг, історію доглядальника ретельно перевіряють і відбувається уточнення деталей, щоб переконатися, що обидві сторони задоволені вибором, і тільки після цього батьки вперше привозять дитину.

Меєр каже, що наразі відгуки позитивні. Батьки вважають такий підхід більш особистим, а батьки, які не мають роботи окрім домашніх і батьківських обовʼязків, отримують гроші за те, що і так роблять. Нині послуга доступна в Чикаго та Нью-Йорку і в компанії є список очікування. Меєр сподівається у найближчому майбутньому прийти і в інші міста.

І хоч саме пандемія пролила світло на проблеми із системою догляду за дітьми, багато проблем, із якими доводиться стикатися батькам, що працюють, зʼявилися задовго до пандемії. Меєр жартує, що вона знала про них у дитинстві, але думала, що їх владнають до того, як у неї зʼявляться власні діти.

Джесс Лі, партнерка в Sequoia, фірмі, що очолила останній раунд інвестицій Otter, каже, що її найбільше привабило у цьому стартапі те, що він робить догляд за дітьми загалом більш доступним. Саме це, на її думку, і дозволить йому процвітати навіть після пандемії.

Вона додає, що різні варіанти, як-от садочки чи няні – якщо батькам вдасться знайти доступні пропозиції, – вимагають довгострокових зобовʼязань, які можуть не відповідати гібридним графікам роботи у майбутньому. Цю нішу може зайняти саме Otter.

«Думаю, що Otter може зробити догляд за дітьми більш доступним і гнучким, – говорить Лі. – Є такі місця, де просто немає достатньої кількості доглядальників. Якщо використати такий ресурс як батьки, які не працюють, але все одно виконують цю роботу [з догляду за дітьми], то це кардинально змінить ситуацію в індустрії».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні