Категорія
Новини
Дата

Бельгія заморозила російських активів на понад €50 млрд

Уряд Бельгії заморозив активи на суму в €50,5 млрд, які належать російським фізичним та юридичним особам, пише De Morgen.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Заморожена сума в €50,5 млрд включає усі види фінансових активів, зокрема, гроші та акції, які знаходяться у Бельгії і належить 1129 фізичним особам та 110 компаніям із Росії.
  • Кошти були заморожені в результаті санкцій, запроваджених проти Росії за її агресію проти України, зазначив речник Міністерства фінансів Бельгії Франсіс Адейнс. Деякі з них були запроваджені після окупації Криму у 2014 році, але більшість – після вторгнення в Україну у лютому 2022 року.

Контекст

Наприкінці квітня повідомлялося, що ЄС заморозив російські активи на €35 млрд ($39 млрд) у відповідь на вторгнення РФ в Україну. Лідирувала у спику Франція, яка заблокувала €23,5 млрд.

За оцінками Андерса Ослунда, колишнього радника російського і українського урядів, російські громадяни тримають за кордоном активів на близько $400 млрд. Але, каже він, лише $50 млрд з них були заморожені.

У Західних державах конфіскація іноземної власності на підставі національності чи політичних поглядів є незаконною. Коли йдеться про приватних власників, типова умова для конфіскації – обвинувальний вирок, але не за будь-який злочин, а лише за той, який передбачає конфіскацію майна. Активи під конфіскацію повинні бути або визнані інструментом злочину, або повʼязані із коштами, які заробили з відповідної злочинної діяльності.

Західні лідери натомість почали працювати над розширенням злочинів, які передбачають конфіскацію. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні