Категорія
Новини
Дата

Економіка РФ відновиться після санкцій за 10 років, зростання ВВП України вийде на довоєнний рівень за п’ять – S&P

У 2022 році ВВП Росії скоротиться на 11,1%, а для повного відновлення країні-агресору знадобиться не менше 10 років. Скорочення економіки України цього року досягне 45,7%, проте відновлення буде вдвічі швидшим, пише РБК із посиланням на прогноз S&P Global Market Intelligence.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Через санкції економіці РФ потрібно буде 10 років, щоб відновитися. Україні на те ж саме знадобиться пʼять років, вважають аналітики.
  • Економіка РФ у 2022-му впаде на 11,1%, а мінімальне зростання очікується тільки в 2024 році – на 1,6%. До 2026-го ВВП Росії зросте на 1,9%, йдеться в прогнозі.
  • ВВП України цього року скоротиться на 45,7%, прогнозують аналітики. Однак відновлюватися українська економіка буде швидше, ніж російська, і повернеться на довоєнний рівень за пʼять років.
  • Зростання економіки США сповільниться з 5,7% у минулому році до 3% у 2022-му та до 2,8% у 2023-му.
  • Зростання глобального ВВП у 2022 році сповільниться до 3,2% порівняно з 5,8% у 2021-му. Прогноз знижено на 0,1% через слабше зростання економіки США на початку 2022 року, зазначають у S&P Global Market Intelligence.

Контекст

ВВП України за підсумками року може впасти на 45,1%, порівняно з попереднім роком, йдеться у прогнозі Світового банку. Ситуація залежатиме від тривалості та інтенсивності війни РФ проти України, зазначають аналітики. Економіка Росії у 2022 році може обвалитися на 11,2%.

Лише за місяць повномасштабної війни скорочення української економіки оцінюється у 35%, а загальні збитки з урахуванням майбутніх періодів сягають $1 трлн, заявив раніше премʼєрміністр Денис Шмигаль.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні