Категорія
Новини
Дата

Експорт ІТ-послуг зріс на 16% і становить майже половину від загального обсягу – «Опендатабот»

За вісім місяців поточного року експорт IT виріс на 16% у порівнянні з відповідним періодом торік. Доля IT в загальному експорті послуг за серпень становила 48%, повідомляє платформа для роботи з відкритими даними «Опендатабот», посилаючись на дані НБУ.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про "Нову пошту".

Ключові факти

  • «ІТ – це чи не єдина сфера, яка зараз має позитивну динаміку. Загалом експорт послуг за вісім місяців цього року зменшився на 6% у порівнянні з відповідним періодом торік — з $11,4 млрд до $10,7 млрд», – йдеться у повідомленні.
  • Експорт товарів за період зменшився на 31% у порівнянні з відповідним періодом того року – з $38,6 млрд до $26,6 млрд. 
  • Здебільшого скорочення відбулося за рахунок зменшення більш ніж вдвічі експорта металів.
  • Експорт сільськогосподарської продукції у серпні зріс на 34% до липня. Але проти серпня 2021 року виторг від сільгоспекспорту впав на 24%.
  • Загалом за вісім місяців цього року експорт сільгосппродукції скоротився на 10% у порівнянні з показниками минулого року – з $15 млрд до $13,4 млрд.

 Контекст

За пʼять місяців поточного року частка IT у всьому експорті послуг становила 46%. Для порівняння: рік тому цей показник складав 37%. За цей самий період експортна ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження до української економіки у розмірі $3,2 млрд, свідчили дані НБУ. При цьому за період березень – травень, вже під час війни, обсяг експорту комп’ютерних послуг збільшився на 6% відносно аналогічного періоду попереднього року та становив $1,7 млрд.

Згідно з даними дослідження Львівського ІТ Кластера, якщо ситуація розвиватиметься так само, то до кінця року експортна виручка може сягнути $8,5 млрд. Якщо врахувати економічні очікування учасників ринку, цей показник може скласти $8,1 млрд. Якщо ІТ-фахівці, які виїхали за кордон, втратять податкове резидентство в Україні, то приблизна експортна виручка може становити близько $7,2–7,5 млрд.

Обсяг експорту компʼютерних послуг за перше півріччя становив $3,74 млрд, що на 23% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Проте у червні зафіксовано зниження темпів зростання, повідомляє IT Ukraine Association із посиланням на дані НБУ.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні