ЄС готує пакет фінансової допомоги Україні на €50 млрд – Bloomberg /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ЄС готує пакет фінансової допомоги Україні на €50 млрд – Bloomberg

Getty Images

Європейський Союз готовий запропонувати пакет фінансової допомоги у розмірі близько €50 млрд для підтримки України, пише Bloomberg. Кошти пропонуватимуть як гранти та кредити за умови проведення реформ.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • За словами джерел, пропозиція Європейської комісії, виконавчого органу ЄС, допоможе фінансувати поточні витрати уряду України та покрити термінову відбудову.
  • Пакет буде оголошено у вівторок, 20 червня, перед конференцією, яка цього тижня пройде в Лондоні, де донори обговорять, як відновити Україну.
  • Єврокомісія хоче уникнути обтяжливого інструменту відновлення для країни, яка перебуває у стані війни, і запропонує допомогу у вигляді грантів, пільгових кредитів та гарантій.
  • Пропозиція, яка є частиною довгострокового бюджету ЄС, охоплюватиме період із 2024-го по 2027 рік.
  • За словами одного із джерел, на відміну від попередніх фінансових пакетів для України, план фінансуватиметься за рахунок внесків держав-членів, а не ринкових позик. Пакет спрямований на те, щоб обʼєднати допомогу, що використовується для виплати заробітної плати, пенсій та деяких державних послуг із витратами, повʼязаними з відновленням основної інфраструктури.
  • Гроші буде виплачено за умови, що Україна проведе реформи щодо покращення верховенства закону та боротьби з корупцією. Реформи спрямовані на те, щоб поставити Україну на шлях членства в ЄС, а лідери мають вирішити, чи розпочинатимуть переговори до кінця року.

Контекст

ЄС та держави-члени схвалили економічну допомогу Україні майже на €38 млрд від початку війни.

14 грудня Європейський парламент ухвалив у другому читанні рішення без додаткового голосування або обговорення щодо виділення Україні надзвичайної макрофінансової допомоги у 2023 році в обсязі €18 млрд.

Єврокомісія 17 січня виплатила Україні перший транш у розмірі €3 млрд з макрофінансової допомоги на €18 млрд. Наступні виплати по €1,5 млрд за раз ЄС має здійснювати щомісяця.

Нещодавно стало відомо, що Брюссель працює над чотирирічним планом фінансування України на десятки мільярдів євро, оскільки прагне поставити свою підтримку на більш стабільну і передбачувану основу, пише Financial Times. Повідомлялось, що фінансовий пакет буде повʼязаний з вимогами щодо реформ, а також із контролем для забезпечення того, щоб гроші були витрачені належним чином.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні