Категорія
Новини
Дата

ЄС зупинить угоду про спрощення візового режиму з Росією

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу досягли політичних домовленостей щодо видачі шенгенських віз для росіян. Спрощену процедуру видачі віз буде повністю припинено, пише «Інтерфакс».

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Візи видаватимуть на індивідуальній основі з урахуванням особистих обставин.
  • Про це рішення на пресконференції після завершення неформального засідання Ради на рівні міністрів закордонних справ у Празі повідомив високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.
  • «Дотепер угода була частково призупинена для деяких груп людей, чиновників, підприємців. Тепер – повна зупинка», – передає слова Борреля «Європейська правда»
  • За словами дипломата, серед держав ЄС також є занепокоєння щодо вже виданих мільйонів віз росіянам. Тому міністри доручили розібратися з цим питанням Європейській комісії.
  • На додачу міністри визнали, що ситуація у країнах-сусідах Росії становить виклик для ЄС. Тому міністри погодилися, що ці держави можуть ухвалювати заходи щодо обмеження в’їзду росіян на національному рівні відповідно до шенгенського кодексу. 

Контекст

Країни ЄС розділилися у питанні віз для росіян. Частина з них виступає за повну заборону, інша пропонує запровадити бюрократичні перешкоди. За словами міністра закордонних справ Яна Ліпавського, уряд Чехії, який наразі головує в ЄС, запропонує повністю призупинити дію угод про спрощення візового режиму з Росією та Білоруссю на зустрічі міністрів закордонних справ у Празі.

Цей крок не відповідає забороні для туристів, до якої закликають члени ЄС, включаючи Естонію, у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Це, як і раніше, дозволить росіянам та білорусам подавати заявки на короткостроковий вʼїзд, але збільшить час обробки віз, вимагатиме більше документації та підвищить витрати до €80 ($80) з €35.

ЄС запровадив низку візових обмежень після початку російського вторгнення 24 лютого, включаючи часткове зупинення дії угод про спрощення візового режиму для російських офіційних осіб. 

Деякі члени також запровадили односторонні заходи. Естонія заблокувала вже видані російські візи та може шукати способи обмежити кількість мандрівників із шенгенськими візами. Фінляндія запровадила суворі обмеження на туристичні візи, скоротивши їх кількість до 10% від поточної кількості.

Лідери країн Балтії вже дали зрозуміти, що можуть наполягати на регіональній забороні видачі російських віз, якщо ЄС не дасть твердої реакції. Президент Литви Ґітанас Науседа відкинув думку про те, що вторгнення не повинно покладатися на російський народ.

Німеччина та Франція вчора, 30 серпня, виступили проти заборони на вʼїзд до ЄС для російських туристів. Франція та Німеччина вважають, що їх візова політика «повинна відображати це і продовжувати дозволяти контакти між людьми в ЄС із громадянами Росії, не повʼязаними з російським урядом».

Дві провідні країни блоку виступають за більш ретельний розгляд заяв на отримання візи на предмет ризиків для безпеки, але вважають, що візи все ж таки слід видавати.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні