Категорія
Новини
Дата

Євробонди України зросли до максимуму з початку великої війни

Вартість євробондів України за підсумками минулого тижня зросла в середньому на 13%, досягнувши нового максимуму з початку великої війни. Про це пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані Bloomberg.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Минулий тиждень котирування доларових єврооблігацій завершили в діапазоні від 28,1% від номіналу за паперами із погашенням у вересні 2025 року до 25% від номіналу за паперами із погашенням у березні 2035 року. У середньому котирування зросли за тиждень на 3,1 в.п.
  • Також нового максимуму досягли за минулий тиждень і ВВП-варанти України – 42,6% від номінальної вартості, тоді як тиждень тому за них давали 39,3%.
  • Учасники ринку вважають, що такий ривок міг бути викликаний позитивною реакцією на підсумки саміту НАТО у Вільнюсі.

Контекст

Востаннє єврооблігації України стрімко зростали в ціні наприкінці червня. З 19 по 24 червня вартість євробондів зросла на 3–10%, змістившись до діапазону 22–25 центів на долар. Водночас ВВП-варанти України подорожчали на 4%, майже до 38 центів на долар умовного номіналу. 

Підтримки українським борговим інструментам надали лондонська конференція з відновлення України, яка зібрала багатьох провідних глобальних інвесторів, а також плани ЄС затвердити пакет фінансової допомоги Україні обсягом €50 млрд

ЄС також констатував значне просування вперед України як країни-кандидата до початку переговорів про членство в блоці.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні