Категорія
Новини
Дата

Ford планує звільнити 3800 співробітників у Європі у межах переходу до виробництва електромобілів

Американський автовиробник Ford має намір скоротити кожне девʼяте робоче місце у галузі розробки продуктів та адміністрування в Європі у межах глобального прагнення скоротити витрати і підвищити конкурентоспроможність на ринку електромобілів, пише Reuters.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Загалом буде скорочено близько 3800 робочих місць, зокрема 2300 на підприємствах автовиробника в Кельні та Аахені в Німеччині, 1300 – у Великій Британії та 200 – в решті Європи.
  • Ця новина стала ударом для профспілок, які наприкінці січня заявили, що у гіршому випадку в Європі буде скорочено 2500 робочих місць у сфері розробки продуктів та ще 700 – в адміністрації.
  • Скорочення були необхідні для «пожвавлення бізнесу в Європі», йдеться у заяві Ford.
  • Ford витрачає $50 млрд на електрифікацію свого модельного ряду, переходячи до лінійки автомобілів із вищими цінами, щоб компенсувати зростання витрат на виробництво електромобілів.
  • Американська група збереже близько 3400 інженерів у регіоні, які спиратимуться на базові технології, надані їх американськими колегами, та адаптуватимуть їх для європейських клієнтів.
  • Європейський персонал Ford востаннє бачив хвилю скорочень робочих місць у 2019 та 2020 роках, оскільки автовиробник прагнув до 6% операційної маржі в регіоні.

Контекст

У серпні 2022 року Ford Motor Co оголосила, що скоротить загалом 3000 штатних і контрактних робочих місць, переважно в Північній Америці та Індії, в межах реструктуризації, щоби наздогнати Tesla Inc. у гонитві розробок програмно-керованих електромобілів. Як і в інших авторитетних автовиробників, Ford має робочу силу, переважно найняту для підтримки лінійки продуктів із традиційною технологією згоряння. Надалі керівництво компанії намітило для Ford стратегію розробки широкої лінійки електромобілів. Як і Tesla, Ford хоче отримувати більше прибутків завдяки послугам, які залежать від цифрового програмного забезпечення та підключення.

Компанія-конкурент General Motors Co наприкінці 2018 року вжила заходів щодо скорочення 14 000 робочих місць, готуючись прискорити реалізацію своєї стратегії виробництва електромобілів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні